צילום: עמותת "רצים ותורמים לקהילה"

עמותת "רצים ותורמים לקהילה" היא זו שיזמה את קיום המרוץ. העמותה הוקמה לפני כשנתיים  על ידי יובל כהן וגילה בר לב, במטרה לחבר אנשים בקהילה ולאפשר להם להעניק בחזרה לקהילה בעיר. המאמנים המקצועיים של העמותה מעבירים את אימוני הריצה בהתנדבות מלאה, והתשלום שנגבה מעשרות הרצים מועבר במלואו כתרומה לגופים שונים בקהילת מודיעין מכבים רעות.

העמותה הגתה את הרעיון לערוך אירוע ספורטיבי עממי, במטרה ליצור היכרות בין תושבי העיר לקהילות השונות, לטפח ערכים של עזרה לזולת והתנדבות באמצעות הספורט והריצה, ולתרום לטיפוח תחום הספורט בעיר. 

האירוע, שצופים כי יגיעו אליו אלפי משתתפים, ייערך היום, חמישי, 19.9 החל מהשעה 17:30 בפארק ענבה ויכלול פעילויות ספורט, ריצה במסלולי הפארק, הופעות והפעלות לילדים ומבוגרים. 


מגוון אירועי ספורט לכל הגילאים יתקיימו במתחם הדשא והבמה המרכזית בפארק ענבה, בעוד שני מקצי ריצה – מסלול מונגש בן 2 ק"מ למשפחות ומסלול בן 6 ק"מ – יתקיימו לאורך מסלולי הפארק. עוד יוצעו באירוע גם פעילויות מונגשות, למתמודדים עם מגבלות גופניות או שכליות. שתי כרכרות עם סוסי פוני יאפשרו לילדים עם אתגרים פיזיים וקוגניטיבים להשתתף וליהנות, וקבוצת רצים פראלימפיים מקצועיים יתלוו אל ילדי 'אקים' במירוץ. 

בתום המירוץ יתקיימו מופעים שונים על הבמה המרכזית של הפארק, עם הופעות בהתנדבות של להקות זמר וריקוד של תושבי העיר.


הרישום למירוץ וכן הריצה עצמה יתבצעו באמצעות אפליקציית Play the City, שפותחה בסטארט-אפ מודיעיני. 

כל ההכנסות מהאירוע יועברו במלואן לטובת העמותות - אקים סניף מודיעין, בית אקדם ברעות ובית אלמוג שילוני במודיעין.


מאמני ריצה רבים בעיר כבר הצטרפו ליוזמה, במטרה להביא את קבוצות הריצה הרבות הפועלות במודיעין, כמו גם את בתי הספר ואת פרנסי העיר אל לב העיר – לפארק ענבה – ולהגשים שם את החזון של "להוציא אנרגיה כדי לייצר אנרגיות טובות במודיעין" במועד סמלי של ערב תחילת השנה החדשה.

להרשמה למרוץ - > http://playthecity.co.il/lovemodiin

יוסי שילוני מעמותת בית אלמוג שילוני: "התרומות של העמותה הגיעו תמיד בעיתוי הנכון, ושמשו לצרכיהם של החיילים. זו תרומה שהגיעה מלב טהור, 'כמו מים צוננים לנפש עייפה'. כל הכבוד ליובל ולחברי העמותה על העשייה שלהם עד עכשיו, בענווה ובנתינה אינסופית, ועל שהצליחו לרתום את כל קבוצות הרצים ואת בתי הספר בעיר לטובת הקהילה בעיר. אנחנו אסירי תודה להם על שראו לנכון לבחור בבית לחיילים הבודדים בעיר כאחת העמותות שראויות לתמיכתם."

יובל כהן, יו"ר עמותת "רצים ותורמים לקהילה": "בחרנו לרוץ ובכל צעד לתרום לקהילה. מרגע שעלתה היוזמה, הצטרפו ראש העיר ובכירי העירייה ועמותת סחלבים, כמו גם תושבים רבים ממודיעין ויישובי הסביבה, שבקשו לתרום מזמנם להצלחת האירוע. גם גופים מסחריים כבר העניקו חסות לאירוע, בזכות הערך המוסף שהוא מציע, ואנחנו מזמינים חברות וגופים נוספים להצטרף אל נותני החסות, ואת כל רצי העיר להצטרף אלינו לתת באהבה לקהילה במודיעין."