צילום ארכיון

כמיטב המסורת, תערוך רשות העתיקות יחד עם החברה להגנת הטבע ועיריית מודיעין הפנינג מיוחד על גבעת התיתורה, היום, חמישי, 3.6.21.

ההפנינג מיועד לכל המשפחה, ילדים ומבוגרים שאוהבים ומתעניינים בחפירות ארכיאולוגיות בגבעה המסקרנת, שבימים אלה מבצעת בה רשות העתיקות גם עבודות שימור והנגשה במגדל הצלבני.

ההפנינג יעניק טעימה מעניינת לחובבי הארכיאולוגיה שיוכלו להתנסות בחפירות ואולי בעזרת מזל, אף למצוא שריד קטן וקדום, ולהשתתף בסדנאות יצירה בהדרכת רשות העתיקות ובהן קרמיקה, פסיפס והכנת מטבעות. בנוסף, ניתן יהיה ליהנות מעמדות משחק וסדנאות מלאכה בהדרכת תנועת התרבות "שחקו". בשעה 18:30 ייערך מופע מוזיקלי.

הכניסה מרחוב עמק דותן מהשביל שמול פארק חטיבת יפתח.

שמעון גואטה, מחזיק תיק מורשת: "ההפנינג הייחודי בתיתורה הכולל חפירות קהילתיות וסיורים מחזיר את מבקריו אלפי שנים אחורה, לחיי הכפר החשמונאי שקם לתחיה עם מגוון דמויות תנ"כיות, סדנאות והפעלות רבות. אני שמח על כך שגם השנה, אירוע זה ימשוך אליו מאות תושבים ומבקרים, במסגרתו יוכלו לחוש ולקרוא על המורשת העתיקה של העם היהודי שחי שם ולספוג אווירה קהילתית איכותית".

ההפנינג כאמור הוא טעימה קטנה מעבודות הארכיאולוגיה, עליהן הודיעה בחודש שעבר רשות העתיקות כי היא מזמינה תושבים להתנדב בחפירה ארכיאולוגית חינוכית וקהילתית עד חודש יוני, כולל. הפרויקט, המתקיים זו השנה החמישית, מאפשר לתושבי העיר ולתלמידי בתי הספר לחשוף את המורשת התרבותית של העיר שלהם באופן ישיר ובלתי אמצעי. הפרויקט החינוכי מקדם חיזוק זהות ותחושת שייכות, תחושת מסוגלות ועבודת צוות, כבוד לערכי המורשת, כבוד לטבע ולסביבה באופן חווייתי. לאורך חודש יוני ניתן להצטרף בהתנדבות לחפירות עם רשות העתיקות, בשעות הבוקר בימים ראשון עד חמישי. להרשמה לחצו - https://forms.office.com/r/5hWRmgTTuy