צילום: יואב ניר

בית אלמוג שילוני נפתח במודיעין בשנת 2015, כחצי שנה לאחר הפיגוע הנורא, בו נרצח סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל בידי מחבל. מאז הקמת הבית הראשון בעיר, בו התגוררו מספר מחזורים של חיילים בודדים, נפתח בשנת 2020 בית נוסף, בשכונת הנחלים, ובו מתגוררות היום בנות המחזור הראשון של חיילות בודדות.

לראשונה מאז הוקם, קיימו בבית אלמוג שילוני מפגש מיוחד אליו הוזמנו כל החיילים והחיילות שגרו בבית בעבר והחיילים המתגוררים בו בהווה, לערב של שיח, הנאה ושמחה. 

מיכל ויוסי שילוני, הוריו של סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל, פגשו את החיילים והחיילות וזכו לשמוע על התרומה המשמעותית שמפעל ההנצחה שהקימו תרם לחייהם, ועל כך שבזכותם זכו לקבל לא רק קורת גג, אלא גם משענת, גב ומשפחה, להם חיילים בודדים כה זקוקים.

מעבר לחיבוקים, שמחה וכיף, שיתפו החיילם והחיילות גם ברגעים אישיים של הסתכלות פנימית והבנה לגבי הדרך שעברו, ומה משמעות הבית הזה לחייהם.


להצלחת הערב תרמו מתנדבי עמותת בית אלמוג שילוני, וכן אנשים טובים שתרמו את הכיבוד, האביזרים ואת הצילומים.

דקלה ארזני בן ברוך, מנכ"לית עמותת בית אלמוג שילוני, ביקשה להודות למתנדבים אשר תרמו להצלחת הערב: לצוות שהיה אחראי על תרומת הבשרים, המנגל המשובח והמעשנה - כפיר גולדהמר מסעדת "פיטמאסטר חוויה של בשרים" בפתח תקוה.  דניאל הלר  מ"סודות המעשנה", המארגן עם חבריו אירועים מושקעים לחיילים.  מרכז הבשר. אטליז יואב - יניב בכבוד ממבשרת ציון, שתרמו את הבשרים המשובחים לערב. כרמל דיירקט – שתרמו את המעשנה המצויינת. לצלמי הבית גיל דור ויואב ניר, שהולכים עם העמותה כברת דרך ומצלמים בהתנדבות, כן למתנדבות העמותה אילה אוגבונה, שמלווה את העמותה מראשיתה ונענית לכל בקשה, וליפעת ליפשיץ שהצטרפה לעשייה עם הרבה אנרגיות וטוב לב.


התודה הגדולה של משפחת שילוני והעמותה הופנתה אל החיילים והחיילות, על שהגיעו, פרגנו, ושתפו בחוויות שלהם מן הבית ומהתפקיד המרכזי שהיה ועדיין יש לו בחייהם.