אמש, 22.4.18, התקיים ערב ההשקה של פרויקט 'קהילה מצילה' במודיעין. במסגרת הפרויקט הראשון מסוגו בעיר, המתקיים הודות לשיתוף פעולה בין המדור לקידום בריאות באגף לשירותים חברתיים לבין ארגון 'איחוד הצלה',  יוכשרו תושבים בעיר לטפל במצבים של סכנת חיים במהלך קורס מיוחד בן 4 שעות, ללא עלות. בסיום הקורס יקבלו לידיהם בוגריו ערכת ציוד מלאה להצלת חיים וגם ערכה זו תינתן ללא עלות.

"המטרה היא להעניק לתושבים ידע וכלים בהצלת חיים, בעקבות מצוקה בריאותית אליה נקלע בן משפחה, שכן, חבר או עובר אורח. הדקות הספורות מקרות האירוע ועד להגעת צוות רפואי מיומן הן קריטיות ויכולות להציל חיים", כך אמר אילן יאיר בן סעדון, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הבריאות בעירייה, עם השקת 'קהילה מצילה' (ובשמו הקודם: 'משפחה בטוחה'), אתמול במרכז הרב-תחומי.

לדברי בן סעדון, הרוח החיה מאחורי הפרויקט, "השאיפה היא שבכל בניין, רחוב או קבוצה יהיו תושבים המוסמכים למתן עזרה ראשונה מצילת חיים". והוסיף כי גם הוא נחשף באופן אישי לסיטואציות קשות כאלה, "כולל התמודדת של חבריי ושלי במהלך פעילות לילית של סיירת ההורים, שהביאה פשוטו כמשמעו להצלת חייו של נער, בזכות הכשרה קודמת שקיבלנו", סיפר.

כ-200 תושבים השתתפו בהשקת הפרויקט, אשר נערכה בנוכחותם של סגן ראש העיר אילן יאיר בן-סעדון, ראש העיר חיים ביבס, הרב אליהו אלחרר, הרב יעקב צ'קוטאי, מנכ"ל ארגון 'איחוד הצלה' משה טייטלבוים, מנהל סניף 'איחוד הצלה' בעיר אייל רוט, ראשי עמותות וארגונים חברתיים, מנהל האגף לשירותים חברתיים בעירייה יעקב אלמוג, רכזת הבריאות בעירייה מיכל אלימלך, חברי הוועדה לקידום הבריאות ועוד.

ראש העיר, חיים ביבס: "אני גאה שמודיעין-מכבים-רעות נבחרה להיות אחת הערים הראשונות בישראל שמקיימת פרויקט חשוב שכזה ומהווה מודל עבור רשויות אחרות בדאגה לחיי תושביה".

משה טייטלבוים, מנכ"ל ארגון 'איחוד הצלה', שיבח את שיתוף הפעולה עם האגף לשירותים חברתיים בעירייה: "אנו מוצאים חברים אמיתיים במודיעין, שעושים ככל יכולתם כדי לסייע לתושבים וקהילה מצילה הינו חלק מקשר אמיץ הנפרש על-פני פעולות, פרויקטים ומיזמים רבים".

בתוך כך מסרה מיכל אלימלך, רכזת הבריאות בעירייה, כי "אנו מקיימים שיחות רבות עם ראשי קהילות בעיר כדי להכשיר כמה שיותר תושבים להצלת חיים. אין לי ספק כי פרויקט זה ימשיך ויעצים את הפעילויות הרבות שאנו יוזמים במגוון תחומי הבריאות השונים".

עוד מסרה אלימלך כי  המעוניינים להצטרף לקורס עזרה ראשונה מצילת חיים בקהילה, שייפתח בקרוב, מוזמנים לפנות אליה בטל': 073-2326431 או בדוא"ל: michal_e@modiin.muni.il.