למרות החשש מיום גשום וסוער התבהרו השמיים ביום שישי 26.10,  דבר שאיפשר לתושבי העיר להצטרף לעוד מאות אלפי אנשים מסביב לכדור ולציין את יום ההליכה העולמי. בתי הספר היסודיים בעיר קיימו צעידות לכבוד היום המיוחד וצוות אגף הספורט חילקו שי לצועדים במסלול ההליכה.

כך למשל, בית הספר אסיף שקיבל השנה הכרה כבי"ס מקדם בריאות עם 2 כוכבים, יצא להליכה עם ילדי הגן עד כיתות ו' בליווי הורים. יחד, צעד ביה"ס בפארק ברחוב עמק בית שאן הסמוך לביה"ס. בסיום ההליכה, התכנסו כולם להרקדה במגרש הספורט. בי"ס רעים פעל זו השנה השנייה על פי יוזמת ביה"ס שקוראת לתלמידים ולהורים להגיע בימי שישי ברגל. בדרך לביה"ס נהנו הילדים מתחנות הפעלה שהפעילו התלמידים במספר מוקדים. ביה"ס אלונים הלך גם הוא עם תלמידים והורים מלווים בסביבת ביה"ס לציון היום הבינלאומי.  בבית חינוך כרמים ערכו בנוסף להליכה הבית ספרית, גם משחקי ספורט מהנים וחוויתיים. בנוסף, מורים לחינוך גופני בבתיה"ס הדריכו באשר להליכה נכונה ויצרו שיח על תרומתה לבריאות התלמידים.

צוות אגף הספורט בעמותת סחלבים, פגש את הצועדים בשעות השיא בשביל ההליכה הראשי בדרך פרופ' יאיר פרג, וחילק להם מים, בנדנות והפתעות נוספות לאורך המסלול.

יום ההליכה בישראל מרוכז על ידי משרד התרבות והספורט בשיתוף משרד הבריאות, תחת הסלוגן "כולנו הולכים על זה". בזאת מצטרפת ישראל באופן מסורתי, למרבית המדינות החברות בארגון הבריאות העולמי (WHO) לקדם את המודעות ולהעלות על סדר היום את חשיבות הפעילות הגופנית ותרומתה לאורח חיים בריא ופעיל.