"אני אולי 'מסכן' אבל בחלק מהדברים זה יכול היה להיגמר אחרת"

נכון, דניאל ומשפחתו עברו התמודדויות רבות אשר הותירו אותם מדממים וחבולים אבל לא זה המסר שרוצה דניאל להעביר בכתבה. "גיוס הכספים אולי יאפשר לי לפתוח מחדש את המסעדה ולהחיות אותה אבל בעיקר אני מעוניין שבזכות הסיפור שלי ישתנו דברים במדינה. אני מאמין באנשים. כעצמאי הפסקתי לצפות מהמדינה. הגעתי הכי נמוך שאפשר ומהמדינה אני לא מצפה לכלום אבל אם בכל זאת שם למעלה יבינו שאם סביבי, כתושב פשוט, נוצרה אחדות ורבים כל כך רוצים לעזור, ועשו זאת לאורך כל המשברים שעברנו כמשפחה, יכולה גם להיות אחדות גם שם למעלה. אני רוצה שייקחו אותי כדוגמא ויראו שלא צריך לעשות כל כך הרבה כדי להתאחד, ולא צריך להתאמץ כל כך הרבה כדי שאנשים יצליחו להשאיר את הראש מעל המים ולא יגיעו למצב שלי."

דניאל חזות | צילום מסך מתוך פייסבוק

"נועה שלי ז"ל ביקשה שאשמור על האחים שלה וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות"

לפני חמש שנים החליט דניאל להקים את המסעדה שלו בירושלים. את 'הסנדק' הוא טיפח במו ידיו, לאט לאט, בחריצות ובמסירות, בעבודה קשה ומתישה מתוך דאגה לעתיד ילדיו. לאחר התמודדות ארוכה ולא פשוטה של בתו הבכורה נועה עם מחלה נדירה, היא נזקקה לתרומת כבד והשתלת מח עצם ודניאל, שנמצא מתאים, ברך על הזכות שנפלה בחלקו להיות התואם להשתלות ולהצלת בכורתו האהובה. לאחר הליך רפואי מסובך הכרוך בייסורים קשים והחלמה ממושכת, הצליח לתרום לה כבד ומח עצם, אך נועה נפטרה מחיידק בבית החולים רגע לפני השחרור.

עם ביתו נועה ז"ל | צילום מסך מפייסבוק

"הכי פשוט להאשים את ביבי אבל אני אחראי על הילדים שלי"

דניאל אף פעם לא האמין שיקלע לרצף אירועים כזה. "הבת שלי שנתנה לי את הזכות לחייך. היא תמיד חייכה, גם כשאני הייתי עצוב... אני מאמין שאם אצליח לתת דוגמה לערבות ההדדית וליכולת של כולנו לסייע אחד לשני, זכיתי."

את המכה האחרונה קיבל דניאל דווקה בעיר שבה טיפח את חלומו. כאשר אחד הקונים, איש מבוגר, התיישב בשולחן בפתח המסעדה יצאו ממחבואם שלושה פקחים ונתנו לי קנס של 5,000 ₪. "ללא קשר לכסף הם פשוט שברו אותי", הוא מספר.

מסעדת הסנדק בירושלים

"האזרחים הטובים יסייעו אבל גם יקבלו ממני חזרה. זו הדוגמא שאתן לילדי ולכולם"

לאחר האירוע סגר דניאל את המסעדה. לאחר שרבים הציעו לו לסייע לשקם את העסק ולהרים את המשפחה על הרגליים, הוא החליט לתת תמורה לכל מי שיסייע ובכך להראות דוגמה "המדינה כובלת אותי עם אזיקים בידיים וברגלים אבל אני אקום! לא עשיתי שום דבר רע, אתן תמורה לכל תרומה, ואני מתחייב לסייע בעתיד לכל מי שאוכל, אם אזכה לחיים חדשים זה יהיה מופלא."

ואכן, פרוייקט מימון ההמונים של דניאל - "להציל את מפעל חיי", מלמד כי בעבור התרומות נותן דניאל בחזרה, כולל ארוחות המוכנות על ידו באופן אישי!

צילום מסך מתוך פרויקט גיוס ההמונים


בעוד כשבועיים יסתיים גיוס ההמונים של דניאל חזות וזה יקרה בדיוק ביום בו תתקיים האזכרה של בתו, נועה. "ממוות עסקי אמיתי אוכל להתרומם, ואם אצליח זה יהיה נס, כמו השם שלה – נועה- ניסים ונפלאות עשה השם". אומר דניאל.


לתמיכה בפרויקט ולתרומות - לחצו -> "להציל את מפעל חיי"