עשרות מטיילים ובהם משפחות עם ילדים, לקחו חלק בסיור הראשון של תכנית הטיולים "החוויה המודיעינית" של העירייה בשיתוף עם החברה להגנת הטבע. הסיור התמקד באזור גבעת הברפיליה, במהלכו לקח המדריך מטעם החברה להגנת הטבע את המטיילים לסודות הטמונים בין אבניה של הגבעה. המטיילים נדהמו לראות כיצד הטבע שיקם את הגבעה שספגה שריפה גדולה רק בשנה שעברה, וכיצד הירוק החליף את השחור והיא נמצאת כעת בשיא פריחתה. כך למשל, ניתן היה לראות בסיור שקדיות, כלניות, אירוסים, חרציות, סביונים ועיריות במלוא תפארתם, לצד ציפורים ופרפרים שונים.

הסיור הבא יתקיים ביום חמישי 7.3  בשעה 19:30, והוא יהיה במתכונת א"ש לילה, עם עששיות שתורמות ללא ספק לאווירת הטיול, פיתות על הסאג' ותה מתוק. הסיור יתמקד באזור הגבעות הדרומיות הקסומות והוא מותאם לכל המשפחה, כאשר יש להצטייד בבקבוק מים ונעליים סגורות ונוחות.

"החוויה המודיעינית" כוללת מגוון רחב של סיורים מרתקים לכל הגילאים. הסיורים יתקיימו חלקם בימי שבת וחלקם בימי חמישי החל מסוף החודש ועד חודש דצמבר 2019, כאשר בימי שבת הסיורים יתקיימו בשעות הבוקר, מהשעה 10:00 עד 12:00 ובימי חמישי בשעות הערב, משעה 19:30 עד 21:30.

כמו תמיד, הסיורים יתמקדו באזורי טבע שונים בעיר ומסביב לה, כמו למשל, הברפיליה, גבעת הברושים, גבעת שר, הגבעות הדרומיות, נחל ענבה, בקעת הנזירים ועוד. בשנים הקודמות משכו סיורי החוויה המודיעינית מאות מטיילים גדולים וקטנים, שנהנו מאווירה חווייתית מודרכת על החי, הצומח והמורשת שבאזור.

סיורים נוספים שצפויים להיערך בהמשך, יכללו למשל, הדרכה על עולמם הסודי של הפרפרים בגבעת שר ביום שבת 13.4.

 ביום שבת 30.3 יתקיים סיור בחרבת נכס שבו יכירו המטיילים את סיפורו של האזור, וזוהי רק טעימה מתוך רשימה של סיורים מעניינים שוודאי ידברו אל ליבם של חובבי הטבע והטיולים.

מחיר כרטיס בודד: 20 ₪. לזוג: 30 ₪. למשפחה 50 ₪.  הרשמה מראש במוקד העירוני 106 או 08-9726020