צילומים: בית אלמוג שילוני

מקס אנגלהרט ערך בשישי האחרון את טקס הנחת התפילין שלו, לקראת הגיעו לגיל מצוות. הטקס התקיים בגינה של בית אלמוג שילוני – בית לחיילות וחיילים בודדים במודיעין - וקדמה לכך שנה שלמה של פרויקט בר מצוה אישי, משפחתי וקהילתי.

משפחת אנגלהרט עלתה לישראל מארה"ב בשנת 2014, וקבעה את ביתה במודיעין. מרגע שנחשפו לבית אלמוג שילוני, נרתמה המשפחה למען הבית ולמען החיילות והחיילים הבודדים. כך למשל, בכל שנה לקראת חג הסוכות תורמת משפחת אנגלהרט ערכות של ארבעת המינים לחיילים הבודדים המתגוררים בבית.  נילי, אם המשפחה, מספרת שבעלה, ארי, מגיע ממשפחה של ארבעה בנים, שכל אחד מהם לקח על עצמו לעשות משימות של חסד לכבוד שנת בר המצוה שלו. גם לה ולבעלה ארבעה בנים, והם המשיכו את המסורת היפה של שנה שלמה של עשיית חסד.

הבן הבכור (היום בן 18) בחר לאמן תלמידים בבית ספר לחינוך מיוחד וללמד אותם לשחק בייסבול, הבן הבא בתור (היום בן 15) אימץ גן לילדים עם צרכים מיוחדים ולימד את הילדים לרכוב על אופניים, וכשמקס הגיע לגיל 12 ונשאל מה היה רוצה לעשות, היה לו ברור שהוא רוצה להקדיש את שנת בר המצווה שלו עבור החיילים הבודדים בבית אלמוג שילוני.

למקס היו אינספור רעיונות יצירתיים, אבל הקורונה שיבשה מעט את התכניות הרבות וכאשר התברר כי מפגשים פנים אל פנים עם החיילים לא יתאפשרו קיימה המשפחה דיון בשולחן השבת והגתה רעיונות שונים ומגוונים  לפעילויות שאפשר לערוך. מקס רתם את החברים שלו, וביחד הם יזמו פרויקטים שונים עבור החיילות והחיילים, במסגרת מגבלות הקורונה.

בין השאר, הם קיימו פגישות זום, בהן כל אחד מהבנים אפה עוגיות בביתו, והביאו את המאפים לחיילים. הם הכינו מארזים למשלוח לחיילים שנשארו בבסיס, בחג הפורים הם הכינו משלוחי מנות לכל החיילים, דאגו להם לשלל פינוקים במהלך השנה, וכעת, לכבוד חג הפסח, הדפיסו להם הגדות של פסח עם תמונות אישיות.


לפני כשבועיים התכנסו כולם בגינה של בית אלמוג שילוני לתפילה ולטקס הנחת התפילין של מקס. בנוסף על החברים של חתן השמחה, היו בקהל כל החיילים והחיילות שיצאו שבת, ומקס התרגש מאד מהנוכחות המלאה שלהם באירוע שלו.


נילי אנגלהרט, אימו של מקס סיפרה: "הפרויקט של מקס הפך לפרויקט מיוחד, משפחתי וקהילתי. כשהוזמנו לקיים את הטקס בבית אלמוג שילוני, אפילו לא דמיינו כמה יהיה מרגש לציין את הטקס בנוכחות החיילים! מקס היה ברקיע התשיעי! בית אלמוג הפך להיות חלק מהמשפחה שלנו, ואנחנו הפכנו להיות חלק מהם."

דקלה ארזני בן ברוך, מנכ"לית עמותת בית אלמוג שילוני, ברכה את מקס והודתה לו, לחבריו ולמשפחתו על העשייה המבורכת למען שלושת הבתים לחיילות וחיילים בודדים שהעמותה מפעילה במודיעין מכבים רעות.

יוסי שילוני, אביו של סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל, נשא דברים מול משפחת אנגלהרט וחבריו של מקס ואמר, ששם המשפחה הוא לא מקרי, וכי משמעות השם 'לב של מלאך' אומרת הכל על מקס ומשפחתו. הוא הודה למקס על העשייה הרבה שלו למען החיילות והחיילים ולמען העמותה, וכאות תודה מיכל ויוסי שילוני העניקו למקס תעודת הוקרה ומתנה.