כ-30 בני מצווה הגיעו נרגשים לבניין העירייה ביום חמישי 2.7, יחד עם הוריהם ואחיהם שבאו לקחת חלק באירוע המשמח. הנערים ומשפחותיהם פגשו את הרב אליעזר שנוולד, ראש הישיבה, שתלמידיו ליוו לאורך כל התהליך את בני הנוער והצעירים. הרב בירך את התלמידים ובני משפחותיהם ואיחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם. במפגש נכח גם המשנה לראש העיר, עמיעד טאוב, שגם הוא בירך את בני הנוער בהגיעם לבגרות. לאחר מכן, התארגנו הנערים לתמונה משותפת למזכרת ומשם המשיכו לירושלים כחלק מהחיבור לזהות היהודית ולהיסטוריית עם ישראל, ביחד עם בני משפחותיהם. 

במסגרת היום החוויתי נהנו בני המשפחות מסיור ברובע היהודי ובכותל.

התכנית, בהובלת מחלקת תרבות יהודית באגף תרבות ואירועים, נקראת על שמו של הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, שהיה תושב העיר, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל ומאורגנת על ידי אגף תרבות ואירועים – תרבות יהודית, בשיתוף עם ישיבת ההסדר "מאיר הראל" והקרן למורשת הכותל.

עמיעד טאוב, המשנה לראש העיר: "הקורונה לא תפגע בפנים היפות של היהדות. פרויקט בר המצווה המבוסס על הערכים היהודיים והציוניים המשותפים לכולנו, מציג את פניה היפים של העיר מודיעין מכבים רעות ושל היהדות והציונות, כיאה לזכרו של רב אלוף במיל' אמנון ליפקין שחק מייסד הפרויקט."