מאת: מערכת מודיעינט

הגיע לסיומו המחזור ה-30 של תכנית בר המצווה העירונית "שחק לבני מצווה". מחזור זה היה גדול במיוחד והשתתפו בו 30 בני מצווה. יום השיא של התכנית נערך ביום חמישי האחרון אליו הגיעו נרגשים גם הורי בני המצווה, האחים והאחיות והסבים והסבתות, שבאו לקחת חלק באירוע המשמח.

במסגרת התכנית, משתתפים בני הנוער במפגשים קבוצתיים בנושאי מסורת, ערכים והיסטוריה, בסדנאות אינטראקטיביות ובעבודה בקהילה. התכנית, נקראת על שמו של הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, שהיה תושב העיר, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל ומאורגנת על ידי אגף תרבות ואירועים – תרבות יהודית, בשיתוף עם ישיבת ההסדר "מאיר הראל" והקרן למורשת הכותל.

יום השיא, שסיים את התוכנית,  החל במפגש של המשפחות עם הרב אליעזר שנוולד, ראש הישיבה שתלמידיו ליוו לאורך כל התהליך את בני הנוער. הרב בירך את התלמידים ובני משפחותיהם ואיחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם. במפגש נכח גם המשנה לראש העיר, עמיעד טאוב, שגם הוא בירך את בני הנוער בהגיעם לבגרות. לאחר מכן, התארגנו הנערים לתמונה משותפת למזכרת ומשם המשיכו לירושלים כחלק מהחיבור לזהות היהודית ולהיסטוריית עם ישראל, ביחד עם בני משפחותיהם.

במסגרת היום החוויתי נהנו בני המשפחות מתהלוכת שופרות, שירה וריקודים עם מעגלי מתופפים לעבר רחבת הכותל, הנחת תפילין משותפת, סיור במנהרות הכותל, ארוחה חגיגית וקבלת תעודות על סיום התכנית.

עמיעד טאוב, המשנה לראש העיר: "מרגש מאוד לראות עשרות סבים וסבתות, הורים ונערים שבוחרים לחגוג את הגיעם לבגרות ולהשתתף בפרויקט בר-מצווה המבוסס על הערכים היהודיים והציוניים, המשותפים לכולנו. דווקא על רקע כל הקיטוב והרדידות שמייצרת הפוליטיקה בארץ, מוכיחה העיר מודיעין מכבים רעות כי ממנה יוצא האור של הפנים היפות של היהדות, אור עירוני בו שותפים דתיים, חילונים ומסורתיים שבוחרים לחגוג יחד את בר המצווה כיאה לזכרו של רב אלוף במיל' אמנון ליפקין שחק, מייסד הפרויקט"