תכנית בר המצווה העירונית "שחק לבני מצווה", נקראת על שמו של הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, שהיה תושב העיר, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל ומאורגת על ידי אגף תרבות ואירועים – תרבות יהודית, בשיתוף עם ישיבת ההסדר "מאיר הראל" והקרן למורשת הכותל.

במסגרת התכנית, לוקחים חלק בני המצווה ב מפגשים קבוצתיים העוסקים בנושאי מסורת, ערכים והיסטוריה, בסדנאות אינטראקטיביות ובעבודה בקהילה. 

יום השיא, שסיים את התכנית, נפתח ביום חמישי האחרון, בהתכנסות בעיריית מודיעין מכבים רעות, לשם הגיעו ברי המצווה הנרגשים ביחד עם הוריהם וחלקם אף ביחד עם הסבים והסבתות. בחדר הישיבות נפגשו המשפחות עם ראש העיר, חיים ביבס, שסיפר לנערים על פרשת השבוע ובירך אותם לקראת היציאה לכותל ולטקס המשמעותי בו הם מקבלים על עצמם בגרות וציין בפניהם שיום זה יהווה עבורם חוויה משמעותית שיזכרו כל החיים.

עוד בירכו, חברת המועצה נגה כץ רפופורט, מחזיקת תיק תרבות יהודית שהקריאה קטע מתוך הספר המפורסם "הנסיך הקטן" והוסיפה כי: "נכון שאתם נכנסים כעת למסע מילדות לבגרות, אבל תזכרו תמיד להישאר בתוככם ילדים כי רק המבוגרים שממשיכים לחלום כמו ילדים, מצליחים בדרכם". והרב אליעזר שנוולד ראש הישיבה, שתלמידיו ליוו לאורך כל התהליך את בני הנוער הצעירים.

לאחר מכן, התארגנו הנערים לתמונה משותפת למזכרת ומשם המשיכו לירושלים כחלק מהחיבור לזהות היהודית ולהיסטוריית עם ישראל, ביחד עם בני משפחותיהם.

במסגרת היום החוויתי נהנו בני המשפחות מתהלוכת שופרות, שירה וריקודים עם מעגלי מתופפים לעבר רחבת הכותל, הנחת תפילין משותפת, סיור במנהרות הכותל, ארוחה חגיגית וקבלת תעודות על סיום התכנית.