הגיע לסיומו המחזור ה-29 של תכנית בר המצווה העירונית 'שחק לבני מצווה'.  במחזור זה, השתתפו 13 בני מצווה, שלקחו חלק במפגשים קבוצתיים בנושאי מסורת, ערכים והיסטוריה, בסדנאות אינטראקטיביות ובעבודה בקהילה.

התכנית נקראת על שמו של הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, שהיה תושב העיר, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל,  ומאורגנת על ידי אגף תרבות ואירועים – תרבות יהודית, בשיתוף עם ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' והקרן למורשת
הכותל.

יום השיא, שסיים את התכנית, נפתח ביום חמישי האחרון, בהתכנסות בחדר הישיבות של העירייה, לשם הגיעו ברי המצווה הנרגשים ביחד עם כ-60 בני משפחה שכללו את הוריהם וחלקם אף ביחד עם הסבים, הסבתות והאחים. לחלק מהמשפחות זו אינה הייתה ההשתתפות הראשונה בתכנית אלא השנייה ואף השלישית, עם הילדים הגדולים יותר.

בחדר הישיבות נפגשו המשפחות עם הרב אליעזר שנוולד, ראש הישיבה שתלמידיו ליוו לאורך כל התהליך את בני הנוער והצעירים. הרב בירך את התלמידים ובני משפחותיהם ואיחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם.לאחר מכן, התארגנו הנערים לתמונה משותפת למזכרת ומשם המשיכו לירושלים כחלק מהחיבור לזהות היהודית ולהיסטוריית עם ישראל, ביחד עם בני משפחותיהם. במסגרת היום החוויתי נהנו בני המשפחות מתהלוכת שופרות, שירה וריקודים עם מעגלי מתופפים לעבר רחבת הכותל, הנחת תפילין משותפת, סיור במנהרות הכותל, ארוחה חגיגית וקבלת תעודות על סיום התכנית.

חברת המועצה, נגה כץ רפפורט, מחזיקת תיק תרבות יהודית: "מרגש כל פעם מחדש לפגוש בני נוער שמרצונם החופשי יוצאים ממסכי הסמארטפון ומשתתפים בפרויקט שהוא למעשה מסע לכל דבר. מדהים לגלות, בימים של קיטוב בין חלקי האוכלוסייה, שהבשורה השפויה והמתונה יוצאת דווקא מבני נוער אלו, ועל כך אני גאה בהם ובהורים שלהם שתומכים ומלווים אותם לכל אורך הדרך".