מאת: טלי גת

ביום שני, 23.9.19, נחנך במודיעין מכבים רעות בטקס מרגש ורב משתתפים "בית אלמוג שילונילחיילות בודדות.

הבית של ארבעת החיילות הבודדות שהגיעו מניו יורק, פנמה ודרום אפריקה, לא יכול היה להכיל את מאות האורחים שהצטופפו בו השבוע. באירוע המרגש נכחו גם ראש העיר, מר חיים ביבס, הרב הראשי למודיעין אליהו אלחרר, חברי הנהלת עמותת בית אלמוג שילוני בראשות נשיא העמותה האלוף במילואים אמיר אשל, חיילים, עשרות מתנדבים אשר ליוו את הקמת הבית, אורחים, שכנים מפרגנים וכמובן מיכל ויוסי שילוני, הוריו של אלמוג ובני המשפחה הנרגשים הרואים בבית החיילות הבודדות, השני בעיר, אבן דרך ונדבך משמעותי בדרך לבית הקבע שצפוי לקום בעיר.
 
 
 
 

נרצח במהלך פיגוע חבלני והותיר אחריו מורשת של אהבה

סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל, הקריב את חייו כדי למנוע רצח של אזרחים רבים וחפים מפשע במהלך פיגוע חבלני שהתרחש בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב בשנת 2014. אלמוג, עדיין לא בן 20 במותו, היה צעיר נחוש וערכי שאהב את ארצו ואת ערכיה היהודיים. לאלמוג היה רגש מיוחד לחיילים בודדים, והוא עודד אותם, תמך בהם ולעתים קרובות אף הביא אותם בסופי שבוע לביתו במודיעין על מנת שיעבירו את השבת בסביבה חמה וביתית. משפחתו של אלמוג בחרה להמשיך את מורשתו ולהנציח את זכרו באמצעות הקמת בית חם לחיילים בודדים.

עיר של מתנדבים

ראש העיר, מר חיים ביבס, ציין כי ההתנהלות סביב הקמת הבית הנוכחי והבית הקיים משקפת את העיר מודיעין ותושביה, ורבים וטובים יכולים רק ללמוד ממנה: "למרות שבעיר יש כ- 100,000 תושבים אנחנו עדיין מתנהלים כמו קיבוץ קטן עם שיעור המתנדבים מהגבוהים בארץ. אנחנו יכולים להוות דוגמא לאחדות שיש כאן לכל אחד". ואמיר אשל, מנהל העמותה הוסיף: "כל מי שנוגע במשפחה הזו שבוי בקסם והופך שותף".


תושבי העיר לא נשארו אדישים והם מחבקים את החיילות הבודדות וגם את החיילים המתגוררים בבית העמותה הראשון. דקלה ארזני בן ברוך, מנהלת העמותה הנמרצת, מספרת על תושבים רבים שנרתמו לעזרה, בינהם מורים לנהיגה, מורים לנגינה, אינסטלטור, חשמלאי, תלמידים (אשר חבילות השי שלהן ממלאות את המקום) ונער בר-מצווה אחד, שלמה הלרשטיין, אשר תרם את כל כספי האירוע לטובת עיצוב והלבשת הבית החדש וכמובן משפחות מלוות אשר תהיינה מעתה הכתובת, הגב התומך והמשפחה של החיילות בישראל.  


האתגר – בית קבע  

בישראל כיום, כ- 7,000 חיילים בודדים המשרתים בצה"ל, 44% מהם ישראלים; 14% מהם מארה"ב; 22% מחבר העמים והשאר מצרפת, אנגליה, דרום אמריקה אתיופיה ומדינות נוספות. בית הקבע המתוכנן לקום במודיעין מכבים רעות, מיועד לקלוט 108 מהם.

הקומפלקס החדש ייבנה על שטח של 1.5 דונם אותו הקצתה עיריית מודיעין-מכבים-רעות בשכונת ציפורים החדשה. 4,000 מ"ר בנוי ישמשו ל- 108 חדרים לחיילים בודדים ולשטחים משותפים אשר ישמשו למפגשים חברתיים, תרבותיים ולימודיים, וזאת בנוסף למתקני ספורט, מטבח, חדר אוכל, חדר כביסה, משרדים וחניה. העמותה נמצאת עכשיו במסע גיוס תרומות להקמתו של הבית.