במהלך השירות הצבאי, נהג סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל להזמין חיילים בודדים מהיחידה שלו להתארח בבית המשפחה במודיעין בסופי שבוע. לאחר שנרצח בידי מחבל בשנת 2014, בחרה המשפחה להנציח את זכרו ואת מעשי החסד שלו, על ידי הקמת בית אלמוג שילוני, בית לחיילים בודדים במודיעין, בו מתגוררים חיילים שאינם בקשר עם משפחותיהם, וזוכים לקבל בית חם, מסגרת, גב ותמיכה, להם הם כה זקוקים בעת השירות הצבאי.

השנה זהו המחזור הרביעי של חיילים הנקלטים בבית אלמוג. הבית הפך לביתם, ומשפחת שילוני הפכה למשפחה שלהם, אולם מיכל ויוסי שילוני, הרגישו שלא די להם בארבעה או חמישה חיילים בכל מחזור, החליטו להרחיב את הפעילות ולפתוח שלוחה נוספת - הפעם כזו המיועדת לחיילות בודדות. 


בדירה החדשה שוכנו חיילות בודדות, שמשפחותיהן מתגוררות בחו"ל והן בחרו להגיע לארץ לבדן על מנת לשרת בצה"ל:

ד' הגיעה לארץ מניו יורק, למדה בשנה האחרונה במדרשה, ובסוף אוגוסט התגייסה לצה"ל. כעת היא עוברת קורס עברית בבסיס של חיל החינוך.

ש' עלתה לארץ מפנמה. היא אחת משלישייה, ועלתה לארץ לפני שנה עם אחותה התאומה. האחות עומדת לשוב לבית המשפחה, ואילו היא התגייסה לצה"ל בחודש אפריל.

ט' הגיעה לישראל מדרום אפריקה בינואר, עברה אולפן ומכינה, והשבוע התגייסה לצה"ל ועוברת קורס עברית בצבא.

ש' היא מארצות הברית והיא אחת מתאומות. אחותה התאומה משרתת גם כן בצה"ל והאחים הגדולים שירתו בצבא ארה"ב ובצה"ל. לאחר גיוסה באפריל עברה קורס עברית, ומשם עברה לטירונות לוחמות.


לדברי דקלה ארזני בן-ברוך, מנכ"לית בית אלמוג שילוני, קיים ביקוש רב מצד חיילים בודדים, הזקוקים לקורת גג ומבקשים להצטרף לבית, ואך טבעי היה לפתוח גם בית לחיילות. היא מדווחת שהחיילות הגיעו לאחרונה אל הבית וזכו לליווי של חברי העמותה ביום גיוסן לצה"ל במקום ההורים שנמצאים הרחק מעבר לים, וכן שהקהילה נרתמה והתגייסה לסייע באבזור הבית לטובת החיילות.

יוסי שילוני, אביו של אלמוג ז"ל, מציין כי היעד הסופי הוא הקמת בית קבע לחיילים בודדים, שישכן כ- 108 חיילים בודדים וחיילות בודדות. שילוני אומר "העמותה קבלה מתנה נפלאה מעיריית מודיעין – הקצאת שטח להקמת בית קבע בעיר, שישכן 108 חיילים וחיילות בודדים – וכעת העמותה עוסקת בגיוס משאבים, בארץ ובחו"ל, לטובת הגשמת החלום ובנייתו של בית זה."

עוד מספר יוסי, כי עמותת בית אלמוג שילוני מתרחבת, ובימים אלה נכנסים שני בעלי תפקידים נכבדים לעמותה:

לתפקיד נשיא העמותה מונה אלוף (מיל.) אמיר אשל, שהיה מפקד חיל האוויר בעת שאלמוג שילוני ז"ל שירת בחיל, וליווה את המשפחה לכל אורך התקופה, כמו גם את הקמת העמותה והבית לזכרו של אלמוג.

לתפקיד יו"ר העמותה נכנס איתן יוחננוף, מנכ"ל רשת המרכולים יוחננוף. לדברי יוסי שילוני, שכיהן בתפקיד זה עד עתה, רשת יוחננוף נתנה מעטפת לבית ולעמותה מיום הקמתם, ולכן אך טבעי הדבר שאיתן יוחננוף יעמוד בראשה.


טקס חנוכת הבית יתקיים מחר, יום ב' 23.9.19, במעמד אלוף (מיל) אמיר אשל, איתן יוחננוף, חיים ביבס, ראש העיר מודיעין חיים ביבסהרב אלחרר, רב העיר, משפחת שילוני ואורחים נכבדים נוספים.


צילומים: בית אלמוג שילוני