צילום בשער: אורלי בן שלמה

עמותת "מנדלת הלב" הפועלת כבר מספר שנים במודיעין מכבים רעות היא עמותה הפועלת בהתנדבות, ומעניקה מעגל קהילתי תומך למתמודדים ולמתמודדות עם מחלת הסרטן ולבני משפחותיהם.


העמותה מציעה תמיכה בתחומים שונים ובהם טיפולי גוף נפש כגון: רפלקסולוגיה, שיאצו, דיקור סיני, דמיון מודרך, אימון אישי ותמיכה נפשית ע"י בעלי מקצוע מיומנים. מערך ביקורי בית של מתנדבים על בסיס שבועי.  שמירה על קשר טלפוני עם המתמודדים אחת לחודש, קבוצות תמיכה בילדים שבן משפחה שלהם מתמודד עם מחלת הסרטן בביתם, קבוצת העצמה למבוגרים. וכן חוגים לרווחת המתמודדים ובני משפחתם.

כמו כן בעמותה נוהגים לערוך מגוון אירועים כמו חגיגת חגי ישראל בקהילה, ערבי יופי של פינוק , הרצאות בתחומים שונים סדנאות ריפוי בצליל ותדר, ימי כיף למתמודדים ובני משפחתם (פעילויות בברכה בימות הקיץ),     הסעות לבית חולים, מתן עזרה בבית, ניקיון ובישול, קניות, שליחת אנשי מקצוע לתקלות בבתי המתמודדים כגון: אינסטלטורים, חשמלאים וכיו"ב ולמעשה כל דבר שיכול לעזור למתמודדים ובני משפחתם .


לאחר שנים של פעילות קיבלה העמותה בית ברחוב רבקה אמנו 50 (מבנה גן מפל לשעבר), שם יוכלו המתנדבים לקיים את כלל הפעילות  למען מתמודדים עם מחלת הסרטן ובני משפחותיהם.

הבית החדש יאפשר לעמותה לרכז מגוון פעילויות, שעד כה היו מפוזרות במיקומים רבים ברחבי העיר, כולל בבתים של מתנדבי העמותה, ואף יאפשר לקיים פעילויות נוספות, שלעתים נאלצנו לוותר עליהם בשל אילוצי מקום.


"תודת הלב שלוחה לכל מי שטרח ועמל לטובת הקצאת המבנה ובמיוחד לראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס, לממלא מקומו, שלמה פסי שעמל רבות למען הקצאת מקום לפעילות שלנו, למנכ“ל העירייה, יורם כרמון שהאמין בנו ולמועצת העיר שאישרה את ההקצאה. תודה מיוחדת למתנדבי עמותת מנדלת הלב אשר לאורך כל השנים , פתחו את ביתם ואת ליבם לעזור למתמודדים עם מחלת הסרטן", נמסר מהעמותה