"בית אקדם" - מרכז שילוב קהילתי, שייעודו טיפול וקידום ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי, פתח את שעריו ברעות לפני כשלושה חודשים. השבוע פעילותו מתרחבת באופן משמעותי עם פתיחת משרדי האגף לשירותים חברתיים של עיריית מודיעין-מכבים-רעות במרכז, אשר יאפשרו למשפחות הנעזרות במרכז ליהנות מעוד מגוון שירותים שינתנו במקום.

משרדי האגף לשירותים חברתיים שנפתחו במקום כוללים שלוש עובדות סוציאליות העוסקות בתחום האוטיזם בעיר, ואשר נותנות מענה לכל המשפחות אשר פנו ורשומות באגף ואלה שיצטרפו בעתיד. בנוסף אליהן החל לפעול במקום "מרכז למשפחה", זהו מרכז המספק מענה להורים ובני המשפחה של ילדים עם צרכים מיוחדים מכל התחומים, במטרה לחזק את החוסן המשפחתי.

"בית אקדם" מזמין את התושבים להצטרף למרכז למשפחה וליהנות משירותיו, להעלות צרכים ורעיונות לפעילויות ובכל נושא ועניין רלוונטיים, כאשר לצורך כך ניתן לפנות ישירות למנהלת ה"מרכז למשפחה", הגב' איילת זלוטניק, באמצעות הדואר האלקטרוני בכתובת  modiinsfamily@gmail.com  או בטלפון שמספרו 074-704-8609.

 "בית אקדם" הינו פרי יוזמה מקומית ושיתוף פעולה של עיריית מודיעין-מכבים-רעות ועמותת "אקדם", המורכבת מהורים ומתנדבים שפועלים לקידום ילדים ובוגרים בעיר המצויים על הרצף האוטיסטי, תוך מתן דגש לשילוב בחברה ובקהילה. הקמת "בית אקדם" מגשימה את החזון להקים מרכז קהילתי ייחודי וראשון מסוגו בארץ, מרכז מומחיות וידע מקומי-עירוני בנושא האוטיזם, שיספק וינגיש מענה לכלל הצרכים של אדם הנמצא על הרצף האוטיסטי ובני משפחתו. המרכז יהיה בית חם ומקום תומך עבור משפחות עם ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי תוך שהמרכז מיישם עקרון פעולה הקרוי one stop shop. באמצעות המרכז מציעות עיריית מודיעין-מכבים-רעות ועמותת "אקדם" מתכונת חדשנית של מענה כולל לטיפול בילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי ובני משפחותיהם, המבוסס על שיתופי פעולה עם נותני שרות רבים ומגוונים לאוכלוסיה זו, תוך קידומם ושילובם בקהילה והחברה המקומית וכן תוך קיום "שילוב הפוך" בו האוכלוסייה המיוחדת מהווה בסיס לפיתוח ערכי וחברתי של הקהילה כולה.

ב"בית אקדם" כבר ניתן לקבל שרותי מידע על זכויות, טיפולים פרה-רפואיים של המערך המשלים המופעל על ידי העמותה לחקר האוטיזם (לשעבר העמותה לילדים בסיכון) וכן מגוון פעילויות כגון: חוגים לילדים בשילוב, מועדונית, משחקיה, ג'ימבורי, שעת סיפור לקטנים, סדנאות (ABA, NLP,  מיינדפולנס) והרצאות להורים, קבוצות תמיכה להורים, קבוצת דיור הפועלת לפתיחת דירות הכשרה בעיר עבור בוגרים על הרצף האוטיסטי, קבוצת תעסוקה שמקדמת אכוונה ופתרונות תעסוקה לבוגרים ועוד ועוד.

הורים ותושבים מוזמנים להצטרף וליהנות משירותי "בית אקדם", ניתן לפנות למרכז באמצעות הדואר האלקטרוני בכתובת office@akadem.org.il או בטלפון שמספרו 074-704-8417.