במודיעין מכבים רעות מתגוררים מאות ניצולי ושורדי שואה שהריחוק והבדידות שנכפתה עליהם בעקבות הקורונה, הקשתה על חייהם יותר מתמיד.

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים, עמיעד טאוב, יחד עם סא"ל במיל' סיגל שוורץ, אשר מובילה את נושא המענה לניצולי השואה בעיר, יזמו פרוייקט מרגש, שיוכל לעזור מעט להפיג את בדידותם ולשמחם. יחד עם חמי פדהצור מ"קפה אירופה", הם גייסו מתנדבים ומתנדבות- אמנים, זמרים, ונגנים, אשר הגיעו בתיאום מראש לפארקים ולחדרי מדרגות, לערוך הופעות מוזיקליות פרטיות, תוך הקפדה על תקנות הבריאות,  לשורדי שואה מהעיר.

אל המתנדבים ששרו, ניגנו, שימחו וריגשו את שורדי השואה, הצטרפו גם בני נוער מתנדבים מתיכון "ברנקו וייס" בעיר, שדאגו לאפות עוגות ופשטידות טעימות ולחלקן  לניצולים.

"אלו היו רגעים שקשה לתארם במילים", כתבה השבוע סיגל שוורץ בעמוד הפייסבוק שלה, "הבטתי בפניהם, בעיניהם ובשפתותיהם ששכחו מה זה לשיר ולחייך ואט אט לצלילי הקלרינט, הגיטרה והאקורדיון, השפתיים זזו בשירה ולפתע חיוך בצבץ ואז הגוף נע מצד לצד והידיים הצטרפו במחיאת כף ונענוע מעלה מצד לצד, השיא היה כאשר אלו שיכלו קמו על רגליהם ונעו בריקוד איטי שמח ונוסטלגי. זכיתי לגעת בנימי השמחה שנשכחה בקרב הגיבורים שלנו. המפגש של התלמידים היקרים מביה"ס ברנקו וייס עם הסבים והסבתות היה מאד משמעותי", כתבה והוסיפה, "המבצע הזה אינו חד פעמי. הוא רק פתיחה לשגרה של פעילויות". 

המשנה לראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים, עמיעד טאוב: "זוהי זכות גדולה עבורנו לשמח את ניצולי השואה הן בימים של שגרה ובוודאי בימי הקורונה. אני מבקש להודות לסיגל שוורץ, לחמי פדהצור לאמנים ולכל המתנדבים על המיזם הנפלא שהתקיים כחלק מחובתנו המוסרית לדאוג לניצולי השואה שהינם אודים מוצלים מאש שלכולנו מחויבות אליהם. המיזם הינו חלק קטן ממהלך מתכלל הכולל מענים במיצוי זכויות, מענים נפשיים ותכנית פעילות ותרבות שוטפת שיפעיל האגף בהתאם לתכנית העבודה של 2021."

בתם של זוג ניצולי שואה מהעיר אליהם הגיעו המתנדבים, כתבה בתגובה ליוזמה המרגשת: "תודה על מיזם כל כך מבורך ומרגש על תשומת הלב. החיוך שהעליתם על פניהם של אמא ואבא שלי. על שהענקתם להם רגעים של שמחה בימים לא פשוטים אלה ועל אף הריחוק שמקשה בעיקר על הקשישים שמבודדים לחלוטין, כמו אמא ואבא, הצלחתם לקרב לבבות ולתת בהם תקווה ובכוח."