מאז מרץ 2015, פועל במודיעין בית לחיילים בודדים, ובו מתגוררים ארבעה חיילים בודדים. הבית הוקם על ידי משפחתו של סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל, שנרצח בידי מחבל בנובמבר 2014 בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. מחבל דקר אותו בסכין בגבו, אך למרות פציעתו, אלמוג נלחם במחבל ולא איפשר לו לחטוף את נשקו ובכך מנע פיגוע גדול יותר. הוא נפצע אנושות ולבסוף נפטר מפצעיו. הוריו קיבלו ממפקד חיל האוויר תעודת הערכה מיוחדת על גבורתו.

כמה חודשים לאחר מותו, הקימה המשפחה את הבית וארבעה חיילים בודדים, מהפלוגה בה שירת אלמוג, עברו להתגורר בו. החיילים זכו לבית חם, למשפחות מאמצות שדואגות לכל מחסורם ולהרבה חום ואהבה מהקהילה הסובבת אותם.

משפחת שילוני שמה לה למטרה להעניק מסגרת תומכת לעוד ועוד חיילים, וכעת פועלת לקראת הגשמת החזון של הקמת בית קבע לחיילים בודדים, אשר יוקם במודיעין מכבים רעות, ויוכל לאכלס 108 חיילים ולהעניק להם את התמיכה הרגשית והחומרית לה הם כה זקוקים.

"אלמוג דאג במהלך שירותו הצבאי להביא את חיילים בודדים הביתה, ולתת לנו את הזכות לשמש להם, אפילו אם רק לשבת, כמשפחה. מיד לאחר הירצחו מצאנו לנכון להמשיך את העוצמה שבעשייה דרך הקמתו של בית לחיילים בודדים. בכך אנו רואים המשכיות לרצונותיו ומעשיו של אלמוג ז”ל בחייו ולמעשה לקיומה של צוואתו הבלתי כתובה", מספרים הוריו של אלמוג ז"ל.


אמש, הושק קמפיין לגיוס המונים, במטרה לגייס כספים ולהקים בעיר את "בית אלמוג שילוני", כאשר החזון הוא להקים מבנה גדול ומרווח, שיספק בית חם לחיילים הבודדים, על שטח שעיריית מודיעין העבירה לעמותה על שם אלמוג


במשפחת שילוני אמרו אתמול: "כל תרומה, קטנה כגדולה, תבורך ותסייע להגשמת החלום".

לתרומות לחצו כאן