"כששמעתי על פרויקט 'אם לאם' התרגשתי לשמוע שאפשר לקבל כזאת עזרה. זה היה הדבר שהכי הייתי צריכה אחרי הלידה. מישהי שאפגוש מידי שבוע, מישהי לא ביקורתית ואוזן קשבת, הפרויקט הפיג לי הרבה מהבדידות ונתן לי בטחון כאמא טרייה. עכשיו שהתינוקת שלי גדלה אני מרגישה שאני רוצה להעניק לאמא אחרת."  - במילים אלה סיכמה אם ממודיעין  את התהליך שעברה עם אמא מתנדבת בחודשים האחרונים מרגע לידת ביתה ועד חזרתה לעבודה.

בשבוע הבא, 20.11.18 ייפתח מחזור הכשרה חדש של תכנית "אם לאם" במסגרתה אימהות מתנדבות מהעיר "משודכות" לאימהות לאחר לידה, במטרה להעניק להן תמיכה וליווי בחודשים הראשונים להורות. בסחלבים ובאגף לשירותים חברתיים בעירייה קוראים השבוע לאימהות שמעוניינות להתנדב, להצטרף ולקחת חלק בתוכנית.

האימהות עוברות הכשרה והדרכה על ידי הצוות המקצועי של הפרויקט ומקיימות בהתנדבות ביקורי בית אחת לשבוע, למשך שעתיים בכדי לעזור לאימהות הטריות להתמודד עם האתגרים של תחילת תהליך ההורות, להעניק תמיכה רגשית והכוונה ולחבר ביניהן לבין שירותי הקהילה והבריאות לפי הצורך, עד כשנה לאחר לידת התינוק.

המתנדבות הן נשים, אשר מקדישות מזמנן ומעצמן על מנת לעזור לאימהות החדשות. יש מתנדבות המספרות כי הן הצטרפו לפרויקט מכיוון שהייתה להן תמיכה נהדרת כאשר ילדיהן נולדו והן יודעות עד כמה הדבר חשוב. אחרות מספרות כי הן הצטרפו כיוון שלמדו על בשרן עד כמה קשה התקופה שלאחר הלידה, ללא מערכת תמיכה טובה.

אימהות המעוניינות להתנדב ולקחת חלק בתוכנית המיוחדת מוזמנות ליצור קשר עם רכזות התכונית שלומית מור 08-8615314 או עדי עוז 054-4916680.