בתחרות, שהוקדשה זו השנה השישית לזכרו של דניאל לזר ז"ל, לקחו חלק מאות ספורטאים מ-19 מועדונים מכל רחבי הארץ. התחרות אורגנה השנה ע"י מועדון "דרך הג'ודו" בהנהלת עידו ונעם אלקיים ונוהלה ע"י איגוד הג'ודו ובחסות עיריית מודיעין מכבים רעות ועמותת סחלבים.


כמידי שנה הוקדשה התחרות לזכרו של דניאל לזר ז"ל, בן העיר שנפטר ממחלת הסרטן. דניאל היה רק בן 12 במותו אך הספיק לעשות חיל בג'ודו ואף לזכות בתואר המכובד, אלוף ירושלים בג'ודו וסגן אלוף ישראל לילדים לשנת 2012.


האירוע נפתח בסבב קרבות בין הספורטאים ממועדונים שונים ולאחר מכן נערך טקס קצר לזכרו של דניאל שכלל מצגת תמונות. כיבדו בנוכחותם ממלא מקום ראש העיר, שלמה פסי, יו"ר עמותת סחלבים וחבר המועצה, אלעד שמעונוביץ, מנכ"ל איגוד הג'ודו, נועם גרינברג, ושל המדליסט האולימפי, אריק זאבי שנשאו דברים מרגשים. בתום הטקס הוענקו מדליות לזוכים במקומות הראשונים.

דורון לזר, אביו של דניאל ז"ל: "מדהים לראות את התחרות הזו מתפתחת ומתעצמת משנה לשנה. למרות שרוב המשתתפים לא זכו להכיר את דניאל הוא הצליח להטביע את חותמו ואין מתאים מחג החנוכה העוסק בערכים כמו גבורה, אומץ והתמודדות עם קשיים, כדי  להנציח את דניאל ולהנחיל את הערכים האלה, שכל כל דומיננטיים בג'ודו לדורות הבאים. תודה לעירייה, לעמותת סחלבים, לאיגוד הג'ודו ולדרך הג'ודו שאתם שותפים לזיכרון של דניאל."

מ"מ ראש העיר, שלמה פסי: "אנחנו מעלים על הנס את ענפי הספורט ולבטח ענף ספורט כמו הג'ודו שמביא כבוד גדול לישראל. אנחנו גאים לקיים את התחרות הארצית לזכרו של דניאל לזר. ושמחים לסייע בידו של דורון לקיים את התחרות על שם בנו, דניאל לזר ז"ל שהגיע להישגים מרשימים בענף. היקף הספורטאים שמשתתפים מעיד על האחיזה העצומה של הענף הזה במדינה שלנו והכבוד שרוכשים הספורטאים הצעירים לדניאל ולערכים של הג'ודו. הערכה רבה לכל המעורבים שלקחו חלק באירוע ההנצחה המכובד. חג אורים שמח."

יו"ר עמותת סחלבים, חבר המועצה, אלעד שמעונוביץ: "אנו שואפים תמיד לחנך את הספורטאים הצעירים, את דור העתיד שלנו על ערכים ואהבת הארץ  ואם באמצעות אירועים מסוג זה הצלחנו גם להנציח את דניאל וגם להעביר חלק מהערכים היפים שיש בג'ודו, עשינו את שלנו. תודה לעידו ונועם על הארגון, לעובדי אגף הספורט בעמותת סחלבים וכמובן להורים ולילדים על שלקחת חלק במפעל ההנצחה הזה."