תמונת שער: ארכיון מודיעינט

יום האישה הבינלאומי חל ב-8 במרץ, ובמרכז הרב תחומי במודיעין מכבים רעות, הוא מצוין בתכנית עשירה של הרצאות, תערוכה, טיול ופרויקט "נעים להכיר", שיתחילו כבר היום, 26.2 ויימשכו לאורך חודש מרץ.

יריית הפתיחה תיערך, כאמור, היום, שלישי, 26.2, בשעה 9:30 בבוקר, עם ההרצאה "קפיצת מדרגה" בה המרצה, רינה כהן, תעסוק בזיהוי המאפיינים הנשיים ובמעבר הנדרש למנהיגות, כדי להגביר את ההשפעה הנשית בחברה. מחירה של ההרצאה 20 שקלים בלבד.

ביום ראשון, 3.3, בשעה 19:30 תספר פדות רוטנמר, מורה ומרצה, את סיפורה האישי על חלומה של גמדה להיות מורה אל מול הסביבה הבלתי אפשרית, מתוך אמונה עצמית, תחושת שליחות ואומץ. ההרצאה תתקיים בשיתוף המועצה הציונית ומחיר הכרטיס יעלה 25 שקלים.

הרצאה נוספת תתקיים ביום שלישי, ה-5.3, בשעה 9:30 בבוקר, הרצאה שתהיה משולבת במופע של קורין שביט, על סיפור אישי של יציאה מהארון בעקבות אמת פנימית. מחיר כרטיס – 20 שקלים.

יום למחרת, רביעי, 6.3 - יתקיים מפגש היכרות של לימודי ימימה, העוסקים בפיתוח חשיבה הכרתית, עם הארות מעולם הקבלה, החסידות, NLP ועוד.  בשעה 20:30. ללא תשלום.

ביום חמישי, 7.3, יוכלו נשים תושבות העיר לצאת לטיול מרתק של חצי יום, בשכונות ירושלים הקסומות, המעניקות מוזת כתיבה למשוררים. חלקו הראשון של היום יוקדש לשיריו הנפלאים של יעקב אורלנד ובהמשך, יכירו כמה מהמשוררות הבולטות שחיו ופועלות בה. מחיר הטיול – 160 שקלים, כולל כניסות לכל האתרים. 

ב-12.3 סדנת סטיילינג אינטראקטיבית עם טיפים מעשיים משולבת עם הרצאה אנרגטית, מצחיקה ומרגשת של יאנה דרום, יזמית, מרצה וסטייליסטית, שבגיל 28 עברה אירוע משנה חיים והצליחה לצמוח מתוך המשבר ולהקים מיזם עסקי ראשון מסוגו בארץ. מחיר כרטיס 20 שקלים.

ב-24.3 תערוכה מיוחדת וב-26.3 הרצאה מרתקת על "נשים בעולם הריגול" שבה הצצה לעולמן המסעיר של הנשים שהיו מעורבות בפרשיות ריגול. בשעה 9:30 מחיר 20 שקלים בלבד.

לצד האירועים הרבים, יתקיים גם השנה, המיזם הייחודי "נעים להכיר", עם חידוש מרענן של שיתוף פעולה עם המרכזים המסחריים בעיר ביום שלישי, 26.3 ובהם יתקיימו פעילויות חווייתיות ללא תשלום עם העסקים המקומיים. בסוף השבוע, 30-28 במרץ בימים חמישי עד שבת, יפתחו עשרות נשים יזמיות את בתיהן לקהל הרחב, עם שלל הרצאות וסדנאות מיוחדות ללא תשלום.

אורנה מגר, מנהלת המרכז הרב תחומי: " כמידי שנה אנו מציינים את יום האשה הבנלאומי במגוון פעילויות עירוניות בשיתוף עם ארגוני הנשים, מחלקות העירייה וגורמים נוספים. פעילות המרכז הרב תחומי מתמקדת בעיקר בפיתוח מיומנויות אישיות ומקצועיות, כדי לקדם נשים בתחומי הפעילות הציבורית, פוליטית, קהילתית וכן, לקדם נשים בעולם העבודה והיזמות העסקית . הפעילות מתקיימת במהלך כל השנה ובחודש מרץ ישנו זרקור על נושאים מרכזיים והגברת המודעות לקידום שוויון מגדרי בקהילה ובעיר שלנו."

צילומי יח"צ באדיבות דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות