צילום אילוסטרציה: דוברות עיריית מודיעין

היום, שני, 22.11, ייערך מיצג ייחודי  בשם "איננה עוד", תערוכה המציגה את בגדיהן וזעקתן של הנשים שקולן הושתק. מדובר במיצג אמנותי של האומנית קרן יחזקאלי, שמבקש למחות בצעקה רמה על רצח נשים, לרוב על ידי בני זוגן, לעיתים על ידי בן משפחה אחר, במטרה להעלות את המודעות לנושא ולרגל ציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. 

משנת 2011 נרצחו בישראל יותר מ-125 נשים, קורבנות של אלימות, שהותירו אחריהן ילדים, הורים וקרובים כואבים. חלק מתיקי החקירה אף לא פוענחו עד היום. במיצב "איננה עוד" נעשה שימוש בבגדים מקוריים של נשים ממגוון מגזרים, עדות, דתות ולאומים שונים. כולן נפגעות אלימות שקטעה את חייהן בטרם עת. המיצב מלווה בפסקול מקורי המורכב משירי ערש ב-15 שפות שונות (עברית, ערבית, אמהרית, רוסית, ספרדית, צרפתית, מרוקאית, פרסית, רומנית ועוד), כמחווה לקולן שהושתק.

המיצג יתקיים בשדרת מרכז העיר ברחוב דם המכבים 45, החל מהשעה 18:00 עד 20:00.

במסגרת האירוע  יוצב במקום דוכן הייד פארק לביטוי עצמי כנגד התופעה, בו תושבים ותושבות יוכלו להביע את מחאתם ולדבר על התופעה של אלימות כנגד נשים.


פעילויות נוספות יתקיימו במודיעין במהלך השבוע הקרוב לציון יום המאבק למניעת אלימות כנגד נשים:

ביום שלישי 23.11, תתקיים הרצאה של נערה בסיכון שדרכה נסללה לזנות. סיפור אישי מטלטל של ילנה דיוואין באולם הכנסים במרכז הרב תחומי בשעה 9:30 בבוקר. מחיר כרטיס – 20 שקלים. 

בנוסף, תתקיים פעילות לימוד הגנה עצמית לנשים מטעם מועדון טייגרס טאקוונדו. הפעילות תתקיים ביום חמישי 25.11, בשעה 20:00 במגרש הספורט של בית הספר עירוני ג'. יש להירשם מראש באתר עמותת סחלבים. לא נדרש ניסיון קודם.

ביום ראשון 28.11 בשעה 19:00 במרכז הרב תחומיקס ברחוב בנימין 51, תיערך סדנת וידאותרפיה להעצמה וביטוי אישי ויצירתי באמצעות צילום. יום למחרת, שני 29.11, תתקיים הרצאתה של יוליה אור להורים, אשר עוסקת בהעצמה לאחר פגיעה מינית. ההרצאה תתחיל בשעה 20:30 במרכז הרב תחומי.


ד"ר אורנה מגר, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי: "אנחנו פועלים במהלך כל השנה לקדם ולהטמיע שוויון מגדרי וערך כבוד האדם באשר הוא, בתכניות עירוניות בכל המערכות בעיר, ובשיתוף כל הגורמים המקצועיים. אירועי נובמבר נועדו לחזק את הקול של כולנו יחד בהוקעת אלימות כלפי נשים ובאחריות המשותפת שלנו כחברה, להיאבק בכל גילוייה."

עמיעד טאוב, המשנה לראש העיר מחזיק תיק שירותים חברתיים: "האלימות הינה מכת מדינה שאינה מקבלת מענה מספק. מיגור התופעה ומתן מענים לנפגעים הינה חובתנו העירונית ותופעה חברתית רעה שמניעתה באחריות כולנו כרשות וכקהילה. אנו נגלה אפס סובלנות כלפי אלימות ואני קורא לכל מי שנחשף לאלימות לדווח למרכז למניעת אלימות במשפחה על מנת לקבל סיוע מקצועי ומענים. זוהי אינה ברירת גורל ואנו נעמוד לצידכן לאורך כל הדרך."

שמעון גואטה, מחזיק תיק ביטחון קהילתי: "מדי יום ושבוע אנו עדים לדיווח חדשותי על מקרי אלימות כלפי נשים. הדיווח נעשה כה שכיח עד שלעיתים נדמה שהתופעה הפכה לנורמה חברתית. הנשים שנפגעות הופכות למספרים בסטטיסטיקה, מדי פעם מקבלת האישה פנים וסיפור משלה ואז עולה שוב השאלה – איך זה קרה לה? בואו לתמוך ולהיות הקול השפוי למיגור תופעת האלימות כנגד נשים."