בשער: הצילום הזוכה במקום הראשון

זו השנה השביעית שמועדון 'רוטרי' מודיעין מקיים תחרות ציור בנושא בטיחות בדרכים בין תלמידי בתי ספר יסודיים בעיר, לזכרה של עינת זמיר ז"ל.

עינת ז"ל נפגעה ממכונית נוסעת בעת שחצתה באור ירוק, כהולכת רגל, את מעבר החצייה. למרות הכאב הגדול, החליטה משפחתה לתרום את אבריה ובכך להציל חיים אחרים. חברי מועדון רוטרי מודיעין החליטו להגביר את המודעות לנושא הבטיחות בדרכים באמצעות קיום תחרות ציור, מתוך אמונה שככל שנעמיק את המודעות לנושא זהירות בדרכים בגיל צעיר, כך נציל יותר חיים ונצמצם את כמות הנפגעים.

השנה לקחו חלק בתחרות שישה בתי ספר יסודיים: אסיף, האלה, מעוז המכבים, משואת נריה, רמון ורעים. לאחר קיום תחרות פנימית, נשלחו מכל בית ספר שני ציורים לתחרות העירונית. 


הזוכים בתחרות הם: 

במקום הראשון זכה הציור של שי רועי דובדבני ואיתמר כהן אליאס תלמידי כתה ו', מבי"ס משואת נריה.

במקום השני זכה הציור של אביגיל קומרוב, תלמידת כיתה ד', מבי"ס האלה

במקום השלישי זכה ציור שצויר על ידי ליאור אלמלם ואליה לוי , תלמידות כיתה ה' מבי"ס אסיף.


בטקס סיום התחרות, אשר התקיים השנה בזום בשל מגבלות הקורונה, השתתפו מויש לוי, מחזיק תיק החינוך וסגן ראש העיר, גב' עפרה דוידוביץ, הממונה המחוזית לזהירות בדרכים, נגישות ואורח חיים בטוח במשרד החינוך, מחוז ירושלים, גב' אלה אוחיון, מנחת משרד החינוך במחוז ירושלים בנושא זהירות בדרכים ונגישות, צוותי החינוך בבתי הספר, חברי מועדון רוטרי, הורי הילדים וכמובן הילדים אשר ציוריהם עלו לתחרות העירונית.

את הטקס כיבדו בנוכחותם בני משפחתה של עינת זמיר ז"ל. אחותה, עידית אבו, נשאה נאום מרגש אשר הדגיש את הכאב והחוסר של המשפחה, אותו גם הזמן לא מצליח לרפא. עינת השאירה אחריה בן, בעל, הורים ושתי אחיות.

פעילות זו של חברי מועדון רוטרי מודיעין מהווה חוליה חשובה בשרשרת הפעילויות הרבות של המועדון בעיר, מאז הקמתו בשנת 1998. במסגרת התחרות נחשפו התלמידים לחוקי התעבורה כמשתמשי דרך (הולכי רגל, רוכבי אופניים, ונוסעי מכונית) והביעו את הנלמד בציורים.   

השופטים שהתנדבו לשפוט בתחרות, הם כולם תושבי מודיעין, אשר פעילים בתחומים שונים:

גב' עידית אבו – אחותה של עינת זמיר ז"ל, יוצרת ומעצבת. גב' יפה ארפא – עובדת סוציאלית, מתנדבת במנדלת הלב ואומנית. גב' מיטל אשור - מנהלת הרשות המאוחדת לביטחון קהילתי אגף חברה חברה, נוער וצעירים, עו"ד ומגשרת חפצי קופלה- מנהלת שותפה במרכז עמק השווה להידברות בקהילה ע"ש השר אורי אורבך. מר משה מסינה– פקד מתנדב, מפקד יחידת התנועה במרחב נתב"ג  ולשעבר מפקד יחידת התנועה בתחנת מודיעין

כל הילדים שהשתתפו בתחרות יצאו בידיים מלאות וקיבלו שי, ספל עליו הודפס הציור אשר צוייר על ידם.  שלושת הציורים שזכו במקומות הראשונים ישתתפו בתחרות הארצית של ארגון רוטרי ב- 25 באפריל. גם טקס זה ישודר בזום. ואם הנכם סקרנים, הרי שכל הציורים מוצגים בימים אלו בלובי "בית הרופאים" בבית שמעון, קניון עזריאלי, קומה 3.  קחו את ילדיכם לצפות בציורים, ללמוד את חוקי הכביש ואולי הם יהיו הזוכים של התחרות בשנה הבאה?

בכביש מתנהגים חכם כי מחכים לכם בבית!