צילום: יצחק רוסק

טקס המצטיינים הראשון של ארגון ״ידידים״ התקיים השבוע בבית הנשיא בירושלים. מאה מתנדבים ומתנדבות קיבלו תעודת הצטיינות על פעילותם בארגון בשנת 2021, ועל כך שהם מראים את הפנים היפות של ישראל.

האירוע החגיגי התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, שרת התחבורה, הגברת מירב מיכאל ובהשתתפות בכירי ומתנדבי הארגון.


בין המצטיינים, גם תושב מודיעין-מכבים-רעות, אברהם בוטל, המתגורר בשכונת מוריה בעיר ומתנדב בסניף המקומי של ידידים. אברהם קיבל אות הוקרה על עשייתו העניפה למען תושבי העיר והסביבה ועל תרומתו  לחיזוק הערבות ההדדית על כל גווניה.


נשיא המדינה נשא דברים בטקס ואמר: "ב'ידידים' לא מסתכלים מי אתה אלא רק מה אפשר לעשות למענך. בלי לחשוב פעמיים. העם בישראל מכיר ומוקיר ואומר לכם תודה מכל הלב, וגם, לא פחות חשוב, מצטרף בהמוניו לשורות המתנדבים. אנחנו מודים לכם, למתנדבים ולמתנדבות, למנכ"ל מר ישראל אלמסי, וחברי הנהלת הארגון. אני מאמין שארגון כמו 'ידידים' הוא דבק מגע בין חלקי החברה בישראל המביא תקווה לכולנו״.

שרת התחבורה, מירב מיכאלי בירכה את המשתתפים ואמרה: "כמו כולם גם אני מכירה את העזרה של ידידים מקרוב. כמתנדבות ומתנדבים אשר נמצאים הרבה בדרכים, מלבד העזרה והסיוע שאתם מעניקים, חשוב שתטמיעו את הצורך בבטיחות בדרכים. אני מברכת את מצטיינות ומצטייני ידידים".


ארגון "ידידים" הוקם בשנת 2006 והינו ארגון ייחודי המעניק עזרה ראשונה שאינה רפואית בכל הארץ, 24 שעות ביממה למעט שבתות וחגים. הארגון מונה כיום כ – 40,000 מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ ומספק סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ'ר התנעת רכבים, מילוי מים/שמן/דלק, פתיחת רכבים נעולים, חילוצי שטח, חילוץ תינוקות שננעלו ברכבים ועוד. 


ישראל אלמסי, מנכ"ל ארגון ידידים: ״ארגון ידידים מהווה עוגן משמעותי לכל אזרחי ישראל ונותן מענה לכל אתגר שמגיע, בשגרה ובחירום. אני גאה במצטיינות ובמצטיינים, הם חוד החנית של ידידים״.