תכנית ייחודית "אבות ובנים על המגרש", פועלת לראשונה במודיעין מכבים רעות. בתכנית משתתפים 14 זוגות של אבות ובנים מבתי הספר קשת והכרמים, אשר מגיעים יחד לאימון ומשחק משותף של כדורגל.

התכנית מונחית על ידי מאמן כדורגל מקצועי, אריאל וינדר ועובד סוציאלי ומנחה קבוצות, אלון יניב, כאשר בחצי השעה האחרונה בסוף כל משחק, יוצאים האבות למפגש עם המנחה שמעורר דיון על סוגיות שעלו במהלך המשחק. זאת, תוך הענקת דגש מיוחד על קשר ותקשורת הורה וילד, התמודדות עם תסכול, דחיית סיפוקים, ביטחון עצמי ועוד. בנוסף לאימון הקבוע, נהנות הקבוצות מפעילויות גיבוש, טורניר משותף בין בתי הספר ותלבושות לאימונים.

הרעיון לתכנית, שהינה פרי שיתוף פעולה של המחלקה לביטחון קהילתי, מנהל החינוך וההתאגדות לחינוך מבוגרים, נולד על מנת לחזק את הקשר והחוסן המשפחתי והאישי. הרעיון נתמך בספרות המחקרית המצביעה על כך שלקשר בין אבות ובנים לפני גיל ההתבגרות, יש השלכות קריטיות על איכות חייהם של הילדים, בריאותם הנפשית ותפקודם. כמו כן, נמצא קשר בין טיב הקשר להפחתת אלימות ומניעת התנהגויות בסיכון.

הכדורגל בהקשר זה, מהווה כלי חשוב המעניק חוויה משותפת של פעילות ספורטיבית וזמן איכות שתורם רבות לקשר בין האבות והבנים.

מיטל אשור, מנהלת מחלקת ביטחון קהילתי: "אנו רואים שהפרויקט שהתחיל כפיילוט בשני בתי ספר, זוכה להצלחה ותורם משמעותית לשתי הקבוצות. אנו מקווים להמשיך את התכנית גם בבתי ספר נוספים בעיר."