מיצג זה מעלה את סוגיית הסבל הרב והמיותר אותו עוברים בעלי החיים המובלים ארצה במשלוחים החיים.

המיצג התקיים ברחבת היכל התרבות והשתתפו בו כ-25 פעילים ממודיעין. מיצג מהסוג הזה התקיים בתל אביב, בחולון, במודיעין ובאשדוד.

את המיצג הנפלא הזה הקימו פעילי זב״ח מודיעין ו"ישראל נגד משלוחים חיים״ על מנת לספר את סיפורם של בעלי החיים במשלוחים. במיצג, הפעילים חילקו פליירים ועשו הסברה רק למי שהתעניין.

 

מי שהייתה אמונה, ארגנה וריכזה את הפעילות הזו היא רכזת פעילות של ״ישראל נגד משלוחים חיים״ במודיעין - אוה אהרונוף:

"במיצג הזה אנחנו נותנים לציבור לגלות לבד את האמת על אסון המשלוחים החיים.
התמונות, הנרות, הפרחים ותגי האוזן מונחים על הרצפה. רק מי שרצה ניגש. רק מי שרצה קיבל הסבר. מיצג זה נועד להראות ולהשמיע את סיפורם הטראגי של בעלי החיים המובלים ארצה במסעות סבל ועינויים בכדי להישחט על "אדמת הקודש״", והסבירה כיצד למעשה הכל התחיל:
״לפני כארבע שנים, שר האוצר דאז, יאיר לפיד, יזם ואישר את המשלוחים ואף שיחרר את היבואנים מלשלם מיסים במטרה להוזיל את מחירי הבשר הטרי. ארבע שנים עברו מאז והמטרה לא הושגה. מחירי הבשר הטרי לא ירדו, המדינה לא מכניסה לקופת המדינה תזרים כספי, התאגידים לא משלמים מס על היבוא ומרוויחים על חשבון סבלם של בעלי החיים. לראיה העלייה המטאורית במספר העגלים והטלאים שיבואו השנה - כ- 571.000"

המשלוחים לא פוסקים מלהגיע. אלפי עגלים וטלאים שהם למעשה גורים בני מספר חודשים, שבורים, מלוכלכים, מוכים ומובסים, מובלים ארצה במסעות מפרכים ובצפיפות. מסעות שאורכים בין שישה ימים לשלושה שבועות. האונייה שמובילה אותם הינה בעלת שטח של 32 דונם, בת 11 קומות. שבע קומות מעל הסיפון וארבע קומות בבטן האונייה. לכל עגל מקציבים מטר אחד ולטלאים 30 ס״מ. הם אינם יכולים לזוז ולא לשכב. כשהעגלים עושים את צרכיהם, עובדי האוניה שוטפים את הצרכים שנשפכים מהקומות העליונות על כל העגלים שנמצאים בקומות התחתונות. המים המטונפים ואדי האמוניה נשפכים על גופם של העגלים הקטנים ונכנסים לעיניהם. העגלים והטלאים שבקומות התחתונות, סופגים את כל הטינופת. הם מתעוורים כתוצאה מחדירת אדי האמוניה לעיניהם, רגליהם הקטנות מתבוססות עמוק בצואה, ללא איוורור או ייבוש וכך נוצרים להם פצעי לחץ ברגליהם שלא ניתנים לריפוי.

 

מטונפים מצרכים, פגועי עיניים, חבולים, פצועים, צמאים ומורעבים הם מוחזקים בבטן האוניה ומובלים ארצה.

כאשר פורקים אותם מהאוניות למשאיות, העגלים והטלאים שחלקם פצועים, חלקם התעוורו במסע וחלקם שוברי רגלים מוכים קשות באגרופים, בעיטות, הצלפות, מוטות ברזל וחשמול בשוקרים., כך עולה מהתיעודים של "ישראל נגד משלוחים חיים".

לדבריה, פרקטיקת המשלוחים החיים היא מקור לסבל איום, למחלות, לייסורים קשים ולתמותה לבעלי החיים. המבטים השבורים של העגלים והטלאים לא מותירים ספק - חייבים להפסיק את המשלוחים החיים.

 

לחתימה על העצומה: http://www.shiptohell.org/banliveexport/