משרד הבריאות עדכן הערב את הורי תיכון מכבים רעות על כך שהתגלה מקרה אחד לפחות בו תלמיד אובחן כחולה במחלת החזרת. בנוסף, ישנם עוד כמה תלמידים חולים וגם להם תסמינים המתאימים למחלה זו.

ממשרד הבריאות נמסר כי בעקבות התחלואה בחזרת בקרב תלמידי תיכון מכבים רעות משרד הבריאות ממליץ לקבל מנת חיסון נגד חזרת בתרכיב משולב נגד חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח )MMRV

נציגי משרד הבריאות יגיעו מחר, יום רביעי, 29.5.19 לבית הספר על מנת לחסן את תלמידי כיתות י"א ו- י"ב בתיכון מכבים רעות, בהן יש תלמידים להם התגלו תסמיני המחלה.


ממשרד הבריאות נמסר כי שכבות אלה יחוסנו מאחר ובהן נמצאים התלמידים החולים בחזרת. עוד נמסר כי ההדבקה נעשית דרך רוק/הפרשות מהפה ועל כן ההנחייה של משרד הבריאות היא לשמור על שגרת הלימודים הרגילה תוך הקפדה על כללי הגיינה בסיסיים: לא לשתף כוסות/בקבוקים ולהקפיד לשטוף ידיים עם סבון. במידה יש ספקות או חשש להידבקות מומלץ לפנות לרופא המשפחה ולהנחיות משותפות.


על פי אתר משרד הבריאות: "מחלת החזרת מתבטאת בנפיחות בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לתנוך האוזן, בכאבי גרון, חום גבוה, כאבי ראש וחולשה. סימני הנפיחות הראשונים מופיעים לרוב כמה ימים לאחר הופעת החום. הנפיחות יכולה להופיע בצד אחד בלבד או לעבור כעבור כמה ימים גם לצד השני. עוד על פי אתר משרד הבריאות: "המחלה נגרמת על ידי נגיף, הפוגע בעיקר בבלוטות הרוק ובבלוטות מתחת לאוזניים." כמו כן "דרכי ההעברה או ההדבקה הן על-ידי פיזור הנגיף לסביבה בעת שיעול, עיטוש או מגע עם הפרשות מהאף וליחה."


עיריית מודיעין מכבים רעות והנהלת בית הספר נמצאות בקשר רציף עם משרד הבריאות, מקיימים איתם הערכות מצב ובהתאם לכך מתקבלות החלטות.
מידע נוסף ניתן לקבל באתר משרד הבריאות או בטלפון 5400* וגם  - 08-9181212