שלוש עמדות החייאה חכמות הוצבו בשבוע שעבר במיקומים מרכזיים במודיעין מכבים רעות, העמדות הוצבו בעמדות "פיס" הנמצאות סמוך או בתוך מרכזים מסחריים - דוכן הפיס במודיעין סנטר, עמדת פיס מול מרכז מרל"ז ועמדת פיס בקאנטרי סנטר.

העמדות מיועדות לשימוש הציבור במקרים של חירום – דום נשימה ואובדן הכרה. המכשירים נרכשו והותקנו על ידי העירייה בשיתוף עם מד"א, כאשר אופן פעולתם הוא על ידי חיוג מהיר למוקד מד"א-101. המוקד של מד"א יפתח את המכשיר בשליטה מרחוק וינחה את מגיש העזרה הראשונה כיצד לפעול באמצעות המכשיר מציל החיים.

עמדות אלו מצטרפות לחמש עמדות החייאה חכמות הנמצאות כבר בעיר: שתי עמדות החייאה במרכז העיר החדש, עמדה נוספת ברחוב מנחם בגין ליד הספורטק, עמדה בסמוך לדיור המוגן "עזריאלי פאלאס" ועמדה בפארק ענבה.

כמו כן, בכל ניידות הביטחון העירוניות קיימים גם כן מכשירי החייאה הזמינים בכל שעות היממה לאורך כל השבוע לתושבים דרך מוקד עירוני 106. לפני כשנה, ביצעה העירייה מיפוי של כלל מכשירי ההחייאה הקיימים בעיר. מדובר על כ-100 מכשירים במוסדות ציבור, חינוך, בתי כנסת ועוד שנתרמו בין השאר על ידי ארגונים כמו איחוד הצלה, מד"א וכן על ידי תושבים. ניתן להיכנס לאתר העירייה ולראות את מיקומם.

ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "מודל עיר בריאה אותו אנו מקדמים מחייב סיוע של גורמי הרפואה בשטח. הצבת הדפיברילטורים בכל חלקי העיר לצד הקיימים במבני ציבור, עסקים ומתנדבים הן מד"א והן איחוד הצלה קריטיים לתהליך אותו אנו מקדמים לטובת העיר והתושבים".