תחנת מד"א הקיימת כיום בעיר משרתת את תושבי העיר המונים כ-100,000 תושבים, את תושבי יישובי הסביבה ואת נוסעי הכבישים הבינעירוניים הסמוכים ומפעילה אמבולנס וניידת טיפול נמרץ 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

לרשות התושבים עומדת ניידת טיפול נמרץ אחת בלבד המספקת טיפולי חירום מתקדמים לתושבים. כאשר הניידת נקראת לטיפול ופינוי חירום, יכולות לחלוף כשעתיים עד לחזרתה לעיר להמשך פעילות. (חשוב לציין כי פועלים בעיר גם אמבולנסים רגילים).

ידידי מד"א בישראל יחד עם מתנדבי מד"א במודיעין, רופאים תושבי העיר והאיזור ותושבים, נרתמו למאמץ משותף לגיוס כספים לרכישת ציוד חיוני ולהסבת אמבולנס רגיל לניידת טיפול נמרץ שתסייע בהצלת חיי אדם. עד כה היעד הסופי עדיין לא הושג. נכון לכתיבת שורות אלו גוייסו כ-325,379 ש"ח מתוך 700,000 ₪ הנחוצים למימוש הפרויקט.

מכתב לתושבים מרופאים תושבי העיר


אורן קיינר, פראמדיק ראשי בתחנת מד"א מודיעין מספר: "אנו מפעילים מזה כשנה וחצי פרויקט ייחודי בארץ- את האמבולנס הקהילתי איילון 1320. האמבולנס מאויש באופן מלא 24/7 ימים, לילות, חגים ושבתות על ידי נהגים ופראמדיקים מתנדבים. האמבולנס מצויד בציוד ניידת טיפול נמרץ מלא והוא נותן מענה ראשוני לטובת תושבי העיר בלבד ובמידת הצורך מפנה לבי"ח או לחבירה עם אמבולנס אחר בדרך. כשאין אמבולנסים פנויים באזור אנו עוצרים את שגרת חיינו ונותנים את המענה מכל הלב והנשמה לטובת תושבי העיר. מספר לא מבוטל של תושבי העיר חב את חייו למודל הייחודי". 

"אנו רוצים להוסיף ולשדרג את האמבולנס והציוד. מה שקיים היום לא מתאים לצרכים."


אורן קיינר פראמדיק ראשי במד"א מודיעין | צילום מסך מפייסבוק

מגן דוד אדום אינו מתוקצב ע"י המדינה, מד"א פועל מכספי תרומות וכל רכבי ההצלה והציוד החיוני הם תרומת ידידי מד"א מהארץ ומהעולם. "אנו זקוקים לניידת טיפול נמרץ שתופעל ע"י המתנדבים ושתעניק טיפולים מצילי חיים, לציוד מתקדם באמבולנס המנטר את החולה ומעניק שוקים חשמליים במידת הצורך וכן ציוד משלים חיוני המאפשר טיפול איכותי ומציל חיים. במקרים רבים היעדר ניידת טיפול נמרץ עושה את ההבדל בין חיים למוות!" כך אומרים באגודת ידידי מד"א.

לפרטים נוספים ולתרומה למד"א מודיעין - לחצו כאן