הימים מתחממים והטמפרטורה ברכב סגור, אשר מזנקת בתוך דקות, עלולה לגרום למכת חום ואף למוות. במד"א מבקשים למנוע את הטרגדיה הבאה ולהעלות את המודעות למניעת שכחת ילדים ברכב.

 במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ברכב ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. "יש לפעול בכל דרך אפשרית בכדי לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור. אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחת מבוגר ברכב - גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים".

בנוסף, מבקשים במד"א מהציבור לגלות עירנות מוגברת ולשים לב למכוניות חונות במהלך היום. "מבט אחד יכול להציל חיים", מסבירים במד"א ומבקשים להזעיק את מד"א בקו החירום 101 או באמצעות יישומון 'מד"א שלי' בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי רכב ללא השגחת מבוגר.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: ״את האסון הבא ניתן למנוע. כאשר הטמפרטורות מתחילות לעלות אני מבקש מהציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות ולתת את מלוא תשומת לב כשמסיעים ילדים ברכב, להביט לכלי רכב חונים ולדווח במידה נראה ילד ללא השגחת מבוגר. מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מחויב לעשות כל שביכולתו על מנת למנוע את המקרה הבא".