צילום אילוסטרציה: Depositphotos

על פי נתוני עיריית מודיעין מכבים רעות, מאז החל מבצע החיסונים הארצי לילדים בגילי 11-5 על פי החלטת הממשלה, מובילה מודיעין עם אחוז מתחסנים גבוה בקופות החולים בקרב הילדים  בגילים אלו, כאשר נכון ליום שלישי, (14.12.21), כ-4,300 מילדי העיר בגיל זה כבר החלו את תהליך החיסון וכ-700 ילדים בגילי בתי ספר יסודיים מוגדרים כמחלימים. על פי נתוני העירייה בגיל זה ישנם 10,893 ילדים הלומדים בכיתות א עד ו' בעיר.

מהעירייה נמסר כי על מנת להנגיש את החיסונים באופן נוח ויעיל לילדים ולהורים, הוחלט בשיתוף עם הנהגת ההורים העירונית על הפעלת מתחם חיסונים של פיקוד העורף, ביום חמישי, 16.12.21 שיפעל בחניון מול מתחם היכל התרבות, בשדרות עמק דותן 49 מהשעה 14:00 ועד לשעה 19:00. עוד מסרו מהעירייה כי ההחלטה אם להתחסן נתונה לשיקול דעתם הבלעדי של ההורים.

החיסונים במתחם יבוצעו בנוכחות הורה בלבד. כאשר במקום יהיו שתי ניידות, אחת המיועדת עבור ילדים בגיל 5 עד 11 בלבד, והשנייה עבור בני נוער ומבוגרים. זאת מאחר ויש הבדל בין המינונים של ילדים בגיל זה לבין המינונים של הבוגרים מגיל 12.

חיים ביבס, ראש העיר: "מודיעין מכבים רעות היא העיר עם אחוז ההתחסנות מהגבוהים ביותר בישראל, בכל הגילים וזאת הודות לאחריות הציבורית והחברתית שלנו, התושבים. כעת כאשר אנחנו רואים את התפרצות הנגיף באירופה, העירייה, בשיתוף עם פיקוד העורף נותנת את האפשרות להיערך לקראתו על ידי התחסנות של ילדי העיר ובכך ולסייע בשמירה על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו ולאפשר לנו לשמור על שגרת החיים נוחה ככל הניתן."

חבר המועצה, מחזיק תיק הבריאות, יוסי אביבי: "תושבי העיר הראו בכל הזדמנות שכאשר נדרשת אחריות קהילתית הם הראשונים להתייצב. כעת, עם תחילת הסימנים לעליית גל תחלואה חדש של קורונה, אנו כעירייה פועלים לסייע לכל מי שרוצה להתחסן לעשות זאת בקלות. לכן, כשרות לציבור פעלנו להקמת נקודת חיסון עירונית, שתאפשר חיסוני מבוגרים וילדים ללא הזמנת תור עבור כלל מבוטחי קופות החולים. אני בטוח שנדע כולנו, כל אחד לפי השקפת עולמו לעשות את המירב ברמת הפרט כדי לשמור על העיר שלנו ירוקה ובריאה."