צילומים: מאוחדת

מזה שבוע מקיימת קופת החולים מאוחדת פעילות ספורטיבית מיוחדת המותאמת לבני 65+ בשיתוף עיריית מודיעין מכבים רעות. המדובר בהתעמלות בריאותית לשיווי משקל בהנחיית רונית קוה פיזיותרפיסטית מאוחדת, הנערכת  בפארק "עמק החולה", מול מס' 77 - שנפתח במיוחד לפעילות זו, תחת אבטחה מיוחדת ופיקוח של השיטור העירוני - בכדי לשמור על ביטחונם של המתאמנים.

הפעילות החינמית מתקיימת בימים ראשון ורביעי בשעה 9 בבוקר, וההיענות בהתאם: 20 נשים וגברים מגיעים אל המפגשים כשהם מצוידים במסכת פנים, בקבוק מים ומגבת ונהנים מזמן האיכות המשלב מפגש עם חברים ומכרים בני גילם ופעילות ספורטיבית התורמת לאיכות חייהם.

לדברי מקדמת הבריאות של מאוחדת במודיעין, סימונה גלבר: "במפגש הראשון ירד גשם ולמרות זאת מרבית המשתתפים לא נטשו וקיימו את הפעילות עד הסוף. במפגש השני היה מזג אוויר נעים - והאווירה הייתה נהדרת. המשתתפים בירכו אותנו וביקשו ש'מאוחדת' תמשיך לקיים פעילויות דומות עבור האוכלוסייה הוותיקה. ריגשה במיוחד אחת המשתתפות אשר אמרה: 'כייף שחושבים על האזרחים הוותיקים - גם בתקופת הקורונה' ומשפט כזה בהחלט מחמם את הלב".

"נעים בפארק" מתקיים בהתאם להנחיות החדשות של משרד הבריאות, לפיהן ניתן לקיים פעילות גופנית בהשתתפות של עד 20 איש. הפרויקט מיועד לאזרחים הוותיקים במודיעין, והינו תוצר שיתוף פעולה בין עיריית מודיעין-מחלקת אזרחים ותיקים באגף קהילה ומחלקת קידום בריאות באגף לשירותים חברתיים, מנהלת מרפאות מאוחדת במודיעין - גילה אוחיון, מקדמת הבריאות של מאוחדת במודיעין, סימונה גלבר, מחזיק תיק בריאות ואסטרטגיה-ברוך בוחניק ומקדמת הבריאות של עיריית מודיעין-מיכל אלימלך.

מנהלת מרפאות מאוחדת במודיעין - גילה אוחיון: "זוהי הרגשה נהדרת להעניק לתושבים ערך מוסף במיוחד בימים המורכבים של הקורונה, בהם לא תמיד ניתן לקיים פעילות ספורטיבית. אני קוראת לאזרחים הוותיקים המעוניינים להשתתף בפעילות להגיע למפגשים הבאים שיתקיימו ב-3.6 (רביעי), 7.6 (ראשון) וב-10.6 (רביעי). ההגעה לפעילות ללא הרשמה מראש ומיועדת לכלל האזרחים הוותיקים ולא רק למבוטחי מאוחדת".