שני דפיברילטורים חכמים הותקנו בשבוע שעבר בשדרות יאיר פרג ובכיכר התחבורה במודיעין.  

המכשירים מיועדים לשימוש הציבור במקרי חירום כגון דום נשימה ואובדן הכרה. המכשירים נרכשו והותקנו על ידי העירייה בשיתוף עם מד"א, כאשר אופן פעולתם הוא על ידי חיוג מהיר למוקד מד"א -101. המוקד של מד"א יפתח את המכשיר בשליטה מרחוק וינחה את מגיש העזרה הראשונה כיצד לפעול באמצעות המכשיר מציל החיים.

מכשירי החייאה חכמים אלו מצטרפים לעמדות נוספות הקיימות כבר בעיר: עמדת פיס במודיעין סנטר, עמדת פיס מול מרכז מרל"ז, עמדת פיס בקאנטרי סנטר, שתי עמדות החייאה במרכז העיר החדש, עמדה נוספת ברחוב מנחם בגין ליד הספורטק, עמדה בסמוך לדיור המוגן "עזריאלי פאלאס" ועמדה בפארק ענבה.

בנוסף למכשירי ההחייאה החכמים המקשרים כאמור למוקד מד"א, פרושים ברחבי העיר בעשרות נקודות חשובות דפיברילטורים רגילים מצילי חיים במבני ציבור, בריכת השחייה העירונית, מרכזים מסחריים, בניין העירייה, בית הדיור המוגן עזריאלי פאלאס, קניון עזריאלי, בתי ספר ועוד. כמו כן, שולבו המכשירים בניידות הביטחון העירוניות, הזמינות עבור התושבים בכל שעות היממה דרך המוקד העירוני 106. 

תושבי העיר יכולים לנווט ישירות למיקום המדוייק של מכשירי ההחייאה ברחבי העיר, על ידי לחיצה על רשימת כתובות הדפיברילטורים הקיימת באתר העירייה. מהעירייה נמסר כי הרשימה מתעדכנת כל העת במכשירי ההחייאה המוצבים בעיר וכוללת הסבר מפורט באשר למיקום המכשיר ושעות הזמינות שלו.

ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "בתחום הבריאות שמנו יעד לעודד אורח חיים בריא אבל גם לוודא שישנה תמיכה להצלת חיים. אני שמח לבשר על הצבת עוד דפיברילטורים חכמים בתחומי העיר. ושוב תודה למד"א על האכפתיות והמעורבות ושיתופי הפעולה לקידום הנושא."