ביום ראשון 14.6, יתקיים במודיעין מכבים רעות מבצע התרמת דם מיוחד, בהובלת חבר המועצה גבי אדרי, העירייה ומד"א. ביום זה ינסו  לקבוע שיא עירוני בהתרמת דם ומקווים להגיע ליעד שאפתני של כ-500 מנות דם ביום אחד.

על פי נתוני מד"א -כל תרומה של מנה אחת יכולה להציל חיים של שלושה אנשים. שירותי הדם של מד"א יעבירו את מנות הדם שיתרמו ביום זה לבתי החולים בארץ וליחידות צה"ל, והן ישמשו חולים הזקוקים לעירוי דם במהלך אשפוזם, הן בשגרה והן בשעת חירום.

תושבים המעוניינים לתרום דם צריכים להגיע עם תעודה מזהה הכוללת תמונה ומספר זיהוי. במד"א הוסיפו כי תורמים שטרם מלאו להם 18 שנים, חייבים להביא עמם אישור הורים חתום. 

האירוע יתקיים ביום ראשון 14.6, במרכז סחלבים, רחוב האלה 15 - בין השעות 12:00-22:30.

האירוע יתקיים בהתאם להנחיות התו הסגול של משרד הבריאות, הכוללות חתימה על הצהרת בריאות, חבישת מסכה, שימוש בציוד חד פעמי ושמירת מרחק בין המתרימים.

כמו כן יש להגיע בתיאום מראש ברישום באפליקציה – https://modiinblood.life


בנוסף למבצע התרמת הדם, יתקיימו גם סדנאות עזרה ראשונה לאורך האירוע ללא תשלום לתושבים. כמו כן, תתקיים גם תצוגה של מד"א הכוללת, בין היתר, מיצגי בובות החייאה, ציוד רפואי, אוטובוס התרמה גדול ומיצגים של אופנועי מד"א.


חבר המועצה, גבי אדרי, שיזם את מבצע ההתרמה: "מודיעין מכבים רעות הולכת לכבוש שיא עירוני בהתרמת דם, ואני בטוח כי כמו בכל תחומי הנתינה וההתנדבות, גם פה רוח העזרה לזולת תהיה בולטת ומרשימה. אני קורא לכולם לעשות את המצווה הזו ולהירשם."