לאחרונה הצטרפה עיריית מודיעין מכבים רעות למיזם "אפשרי בריא" המופעל על ידי משרד הבריאות. עקב כך תזכה העירייה לתמיכת משרד הבריאות בתכניות עירוניות המקדמות אורח חיים בריא בקרב תושבי העיר.

התכניות העירוניות יזכו לתמיכה כספית של 50% על ידי משרד הבריאות ו-50% הנותרים ימומנו על ידי העירייה.

התכניות כוללות הצללה למתקני הכושר בחלק מפינות הכושר בטבע, השתלמות לסייעות וגננות הצהרונים של עמותת סחלבים בנושא מזון בריא והקניית הרגלי אכילה בריאים לילדים, פעילות ספורט חווייתית להורים ולילדים, סדנאות תזונה לגמלאי העיר שיקבלו כלים מעשיים ומתכונים לתבונה נכונה, סדנאות תזונה בריאה לעולים חדשים, עריכת יום שיא בבתי הספר היסודיים בנושא תזונה בריאה, עלון דיגיטלי חודשי לתושבים עם מידע מגוון בנושא בריאות ועוד.

מיכל אלימלך, מנהלת יחידת הבריאות בעירייה מסרה כי בקרוב, יתקיימו פעילויות ספורט משותפים להורים וילדים שיהוו הסנונית הראשונה של המיזם. הפעילויות יערכו בשיתוף עם מחלקת הספורט. כמו כן, יתקיימו בקרוב סדנאות תזונה לעולים חדשים וגמלאים.  

ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "אני שמח לראות ש- "חושבים ומדברים בריאות" אינה רק אמירה, ומתחילים לראות תקצוב ראשוני ממשרד הבריאות והעירייה בנושא. אני מאמין שככל שניצור אווירה ושיח סביב בריאות, כך נראה שיפור מתמיד באורח החיים של התושבים ולכן, נושא הבריאות יהיה פרויקט דגל בשנים הקרובות בעיר, עם כל המשתמע."