הדס עצרה את שטף דיבורה וניגבה את הדמעה הגדולה שזלגה. היא ניסתה להישאר ממוקדת, אך הייתה חייבת לשחרר כדי לעכל ולו לרגע אחד שהמשמעות של דבריה – אם תתברר כנכונה – תטרוף את כל הקלפים. "כמה הייתי רוצה להחזיר את הגלגל לאחור –  לתקופה של השנים הראשונות שרק הכרנו. עכשיו זה נראה לי כמו חלום רע, וכל מה שבא לי זה לישון ולקום כאילו כלום לא קרה".

הדס ואבי גרים במושב קטן ליד אשדוד. הדס סיפרה כי בעלה אבי אינו האדם שמציין ימי הולדת או אירועים מיוחדים. "מאז שהילדים נולדו, הכרחתי אותו לחגוג כי אם זה היה תלוי בו לא היו חוגגים את זה כלל. ככה זה כשמתחתנים עם קיבוצניק". לדבריה, מאז שאבי שוחה בבריכה העירונית באשדוד שלוש פעמים בשבוע, הוא התחיל להתנהג בצורה מוזרה: הוא קם מאוד מוקדם וחוזר מאוחר, התחיל להשקיע בלבוש, ואפילו קנה בושם יוקרתי. "אף פעם זה לא עניין אותו. אני ייחסתי את זה להחלפת הקידומת שלו – הוא הגיע לגיל 40 לפני מספר חודשים".

השחייה מעולם לא עניינה את הדס. בהתחלה אבי הציע לה להצטרף אליו, אבל בהמשך פסקו ההזמנות. לפני יומיים הבינה שאולי כבר לא מדובר במשבר כזה או אחר. זה היה בדיוק בט"ו באב, ומכיוון שאבי לא נוהג לציין ימי הולדת, היא ממש לא ציפתה שיקנה לה מתנה בחג האהבה. חברתה הטובה שיר התקשרה אליה בצהרי יום האהבה ואמרה לה בהתרגשות: "הדס, כנראה שאבי השתנה. הוא התחיל להשקיע בך עם פרחים? יפה מאוד". היא סיפרה שראתה אותו יוצא מחנות פרחים באשדוד ונכנס לרכב המשפחתי.

"אני רוצה לדעת את האמת. זה מאוד חשוב לי, כי אם אבי מנהל רומן, מבחינתי זה נגמר", ירתה הדס מפיה את המילים. "אני אעשה הכל כדי למצוא את האמת. ייתכן שהוא החל לחשוד בגלל שאימתת אותו", עניתי לה. החלטנו להציב מעקב על אבי בסביבת לקוחותיו, לאחר שאספנו את כל המידע הנדרש. אחד החשדות היו שאבי מנהל רומן עם אחת הלקוחות.

הדס מאוד הופתעה ובמשך שעות היום ניסתה לקבל רמזים מאבי, שבמשך שעות רבות ביום עובד כגנן אצל לקוחות וקשה לו לדבר, אבל כשחזר הביתה בידיים ריקות נחמץ ליבה על כך שבפעם הראשונה שבעלה מחליט לקנות פרחים והם לא בשבילה. "הלב שלי נקרע, אז החלטתי לאמת אותו. אם זה לקוח או לקוחה, אז אולי הוא יספר לי. ואם הוא יכחיש, אז כבר אדע שמשהו קרה. "אל תשאל", שאלה הדס את אבי בשיא הטבעיות כשיצא מהמקלחת, "שיר אמרה לי שראתה אותך במשתלה באשדוד". "כן", ענה אבי, "קניתי שם צמחי תבלין ללקוח".

עבור הדס הלילה כבר הפך ללילה לבן מבחינתה, ובמהלכו שחזרה במוחה את כל הסימנים שבתחילה התעלמה מהם: הבושם היוקרתי, ההקפדה על הבגדים, ההתעכבויות בבריכה והפעמים הרבות בהן לא היה זמין. הכל ביחד יצר לה תמונה ברורה.

"אני רוצה לדעת את האמת. זה מאוד חשוב לי, כי אם אבי מנהל רומן, מבחינתי זה נגמר", ירתה הדס מפיה את המילים. "אני אעשה הכל כדי למצוא את האמת. ייתכן שהוא החל לחשוד בגלל שאימתת אותו", עניתי לה. החלטנו להציב מעקב על אבי בסביבת לקוחותיו, לאחר שאספנו את כל המידע הנדרש. אחד החשדות היו שאבי מנהל רומן עם אחת הלקוחות.

ביום הראשון הסתובב אבי בין לקוחותיו מבלי שנרשם אירוע חריג. החלטנו להציב מעקב נוסף בבוקר שבו אבי יוצא לשחייה בבריכה. בשעה שש וחצי בבוקר יצא אבי לכיוון אשדוד, ואנחנו בעקבותיו. השעה המוקדמת ומיעוט הרכבים על הכביש חייבו משנה זהירות מבחינתנו. בשעה שבע נראה אבי נכנס לבריכה. עוקב אחד נשאר בחוץ, ואילו השני נכנס לבריכה. הפעם היינו חייבים להיות מאוד יצירתיים, במיוחד לאור העובדה שהעוקב נכנס עם בגד ים, חלוק ותיק קטן.

מבלי להתמהמה נכנס אבי לבריכה, ולאחר כ-20 בריכות יצא ונכנס לג'קוזי. לאחר מספר דקות הצטרפה אליו בחורה בשנות ה-30 לחייה. לכאורה לא ניתן היה לדעת שיש קשר ביניהם, אבל העוקב  המנוסה ידע מה לחפש. לאחר השהייה בג'קוזי, עזבה הבחורה לכיוון המקלחות. אבי נכנס גם למקלחת, ולאחר 20 דקות נכנס לרכבו.

העוקב, שהכיר את רכבו של אבי, התמקד בו. אבי לא נסע, אבל לאחר עשר דקות נכנסה הבחורה לרכבו, והאימות בין העוקב הראשון לעוקב השני לא הותיר ספק שמדובר באותה בחורה. הזוג  נסע במשך כרבע שעה לבניין מגורים באשדוד, ועלה לדירה בקומה השלישית.

אחד העוקבים הצליח להיכנס רגע לפני שדלת האינטרקום נטרקה, והצליח להבחין שאבי והבחורה בקושי הצליחו להוריד את הידיים האחד מהשנייה. הצילומים לא הותירו מקום לספק. לאחר כשעה וחצי עזב אבי את הדירה.

במהלך אותה שעה עדכנו את הדס בפרטים. הדס לא התאפקה והתקשרה לאבי, שענה לה מתוך הדירה. "אבי, מה קורה?", שאלה הדס. "בסדר", ענה אבי, "אני עוזר ללקוח עם צמחי התבלין ומגיע הביתה".