אילנה ניגשה אליי לאחר ההרצאה. היא החלה ללכת לכיווני, התחרטה ואז הסתובבה. בדרך כלל אני לא נוטה לפנות לאנשים ביוזמתי, אבל הפעם משהו גרם לי לחרוג ממנהגי, לפנות אליה ולשאול: "אני יכולה לעזור?".

למחרת נפגשנו בבית קפה כשר במרכז הארץ. אילנה, אישה רווקה דתייה כבת 30, עברה מספר מערכות יחסים שלא צלחו. "הרגשתי שלא מצאתי את האדם הנכון, למרות הרבה גברים איתם נפגשתי. הגיל כבר נותן את אותותיו ואני או בעיקר הוריי התחילו לייצר לא מעט לחץ", היא סיפרה והוסיפה כשחיוך מרוח על פניה: "עד שהכרתי את דוד במעגל היכרויות של פנויים פנויות של דתיים למטרות חתונה. סופסוף הרגשתי שהוא האחד ואיתו אני מוכנה להתקדם במערכת היחסים, ואפילו שוקלת להתמסד ולבנות משפחה. הוא מבריק, מצחיק ויש בינינו כימיה טובה. יש בו משהו שליו, רגוע, נעים והוא נותן תחושה של בית".

"אז למה בעצם החלטת לפנות אליי", שאלתי את אילנה, והיא החלה לספר לי שכמה דברים אצל דוד עוררה אצלה חוסר נוחות. מדי יום חמישי דוד היה בלימודי הנהלת חשבונות, ולכן אף פעם לא הצליח להיפגש איתה. כשהתעניינה בלימודיו, תמיד התחמק ממתן תשובה ישירה.

"הוא עושה מאמץ כל כך גדול ללמוד, אז איך ייתכן שאין לו אפילו סיפור אחד מהלימודים?", תהתה בקול אילנה והוסיפה: "יש לי גם תחושה לא נעימה בנוגע לכסף ולתשלומים בבילויים המשותפים שלנו. הוא משתדל להוציא את המינימום, ויש מקרים שבהם אני נאלצת לשלם גם את חלקו. הוא עובד בעבודה מסודרת בבנק ומתגורר בדירה שכורה, ובכל פעם שהתקדמנו צעד קדימה הוא הלך שניים אחורה. יש בו משהו נעלם שאני לא מצליחה לפצח, ולכן רגע לפני שאני עושה צעד משמעותי מאוד אני רוצה לוודא שאני לא הולכת לעשות טעות גדולה".

לאחר מאמץ לא קטן וחקירה מאומצת בסביבתו של דוד, הצלחתי להגיע לשתי נשים איתן היה דוד בקשר. הפגישות היו מרתקות. כל אחת מהן יצאה עם דוד כמעט שנה, שתיהן נשבו בקסמיו וכל אחת מהן חשבה על מיסוד הקשר בעתיד, עד שגילו את מה שאילנה ביקשה לברר. כעת, מצוידת בכל המידע שהשגתי, קבעתי פגישה עם אילנה כדי להציג בפניה את הממצאים. הלסת נפלה לה 

החלטתנו לפתוח בחקירה. נדרשנו לבדוק מה עושה דוד בימי חמישי, ולשם כך הצבנו מעקב. דוד נצפה חוזר מהבנק, מגיע לביתו ולאחר כשעתיים יוצא שוב עם רכבו. לאחר כרבע שעה נסיעה הוא נעצר ליד בניין בן שתי קומות וארבע דירות, עלה במדרגות ונכנס לדירה הימנית בקומה השנייה. אחריו נכנסו שני גברים נוספים.

אחרי כשעה ראינו שאף אחד לא יוצא מהדירה, ולכן החלטנו לדפוק על הדלת באמתלת שווא. המצאנו סיפור שהגענו לראות את הדירה למכירה. מאחורי הגבר שפתח את הדלת, ראינו שולחן וסביבו ישבו ארבעה גברים ודוד בניהם משחקים קלפים. אמרנו לאותו הגבר שככל הנראה זו טעות ועזבנו את המקום. 

התחלנו לקבל כיוון על אופיו החדש של דוד, אבל זה לא היה מספיק. רצינו לייצר תמונה מושלמת לאילנה שחיכתה לתשובות לכל חששותיה. מאחר ודוד בן 35, רווק, שיערנו שהיו לו מערכות יחסים בעבר, ולכן פנינו לנשים שהוא היה בקשר איתן בעבר על מנת שיוכלו לשפוך אור על השאלות והתהיות של אילנה.

לאחר מאמץ לא קטן וחקירה מאומצת בסביבתו של דוד, הצלחתי להגיע לשתי נשים איתן היה דוד בקשר. הפגישות היו מרתקות. כל אחת מהן יצאה עם דוד כמעט שנה, שתיהן נשבו בקסמיו וכל אחת מהן חשבה על מיסוד הקשר בעתיד, עד שגילו את מה שאילנה ביקשה לברר.

כעת, מצוידת בכל המידע שהשגתי, קבעתי פגישה עם אילנה כדי להציג בפניה את הממצאים. הלסת נפלה לה לאחר שגילתה שבימי חמישי דוד מחשב כספים אחרים לגמרי, ואז עדכנתי אותה על פגישותיי עם שתי האקסיות שלו. "ההחלטה היא שלך האם להתחתן עם דוד או לא, אבל מחובתי להגיד לך שלהערכתי דוד לא יתחתן אף פעם עם אישה בת גילו. בעיני הוא כבר מזמן נשוי ואין לו מקום לאף אחת אחרת".

"מהההה?!?", היא שאלה  אותי בעיניים מבוהלות, "למי??". "לאמא שלו!!!", עניתי. "כל יום ללא יוצא מן הכלל מגיע דוד לאמו כדי לאכול את ארוחת הצהריים שלו. אמו כל כך מפנקת אותו עד כדי כך שהיא עדיין חותכת לו את השניצל בצלחת! לא נראה לי שבשלב זה הוא יכול בכלל לחשוב על זוגיות עם מישהי, כי עדיין עמוק בפנים הוא הילד הקטן של אמא".