דורית הגיעה לפגישה איתי בשעת בוקר מוקדמת עם ג'יפ מפואר בצבע אדום. "סליחה על האיחור. ברגע האחרון יוסי התעכב בבית ולא רציתי לעורר חשד", אמרה בהתנצלות. יומיים לפני כן צלצלה אליי, ובקול רועד מהתרגשות אמרה: "אנט?, אני מוכרחה להיפגש איתך. אני פשוט מוכרחה להגיע לאמת". "אין בעיה, השבתי לה, "את יכולה להגיע אליי. הכניסה דיסקרטית".

היא חששה שיזהו את רכבה, ולכן ביקשה להיפגש במקום שבו אף אחד לא יראה אותה ואת רכבה. מיד הצעתי להיפגש בחניון במרכז העיר, שיש לו ארבע קומות חנייה תחתונות. "מניסיוני, קומה מינוס 4 בשעה תשע בבוקר ריקה לגמרי באמצע השבוע".

"אני חושבת שבעלי בוגד בי", ירתה מפיה דורית בתחילת הפגישה בינינו בקומה הריקה של החניון. היא סיפרה כי בעלה יוסי הוא איש עסקים, שבכל חודש נמצא שבועיים בחו"ל, בעיקר במדינות הבלקן. לשניהם יש שלושה ילדים ובעלה מרוויח יפה מאוד מעסקיו. "בשנים הראשונות התרעמתי על כך, כי רציתי אותו יותר לעצמי. מצאנו פתרונות כדי שנוכל להיות יותר ביחד. בחלק מהנסיעות הצטרפתי אליו, אבל אז הגיעו הילדים וזה הפך למורכב יותר. התרגלתי לכך שהוא לא שותף מלא לחיים שלי. בילד הראשון הוא עשה מאמץ להיות בארץ, אבל בפועל יש לו שם עובדים ומשרדים".

בשנה האחרונה החלה דורית להרגיש שיוסי מתרחק ממנה ואת השינוי ביחסו אליה. בהתחלה היא ייחסה זאת לקשיים שהיו לו בעקבות עסקה גדולה שהיה מעורב בה, אבל אז נפלה לידיה הוכחה כפרי בשל מבלי שהייתה מוכנה לכך. יוסי נכנס למקלחת. בכל הפעמים הקודמות הטלפון הסלולארי לא נשאר לבד, אבל הפעם הוא כנראה שכח אותו בסלון.

ברגע שהיא עברה ליד הטלפון, נתקבלה הודעה. אף פעם ב-15 שנות נישואיהם לא חיטטה דורית בטלפון של בעלה, אבל הפעם משהו גרם לה להביט בטלפון ובהודעה שנשלחה באותה שנייה. 'הוא הלך עכשיו תגיע למקום שקבענו...' נכתב בהודעה. לפי המספר היא זיהתה שמי ששלחה ליוסי את ההודעה הייתה שימרית, בת 27, שיוסי לקח אותה ללא ניסיון, ליווה אותה והפך אותה למנהלת העסקים שלו בשלוחה בארץ.

"האינסטינקט הראשון שלי היה שמדובר במשהו שקשור לעסקים וללקוחות. ידעתי שיש לשימרית חבר רציני כבר שנים, ולפני כשנה היא אפילו עדכנה אותנו שהם מתחתנים", סיפרה דורית. בין רגע היא הרגישה כאילו נדלקה לה נורה מעל הראש, ולפתע התחברו לה פרטים, שלא ייחסה להם חשיבות ובין רגע הם הפכו לתמונה מוחשית שלא העיזה לחשוב עליה.

בדרך כלל שימרית לא מצטרפת לטיסות של יוסי, אבל בפעמיים האחרונות היא הצטרפה לנסיעותיו לחו"ל. לאחרונה יוסי לא נמצא בערבים כמעט בבית, ולשאלתה של דורית מדוע אינו מבלה בזמן המועט שהוא בארץ הוא השיב שהוא מוכרח לעזור לחבר במצוקה ששמו טל. מספר הטלפון של שימרית נחרט לדורית בזיכרון, וכך היא הבינה שההודעה שנשלחה לבעלה היא בעצם ממנה, כאשר בפועל איש הקשר היה מזוהה כטל.

"לרגע אחד הכל התחבר, והרגשתי שנגמר לי האוויר. התיישבתי ואז יוסי יצא. משהו במבטו היה שונה כשאסף את הסלולארי והמשיך לדרכו כאילו כלום לא קרה. הוא אפילו לא שם לב לכך שאני במצוקה", אמרה דורית בכאב רב. יוסי חזר בשעה מאוד מאוחרת. היא עשתה את עצמה ישנה, אבל בפועל רעדה מעצם המחשבה שהסיטואציה הזאת יכולה להתרחש. "בכל שאר הפעמים שהוא חזר בשעה מאוחרת, כבר ישנתי שינה חזקה. הפעם הקשבתי למתרחש. הוא הגיע, נכנס ישר למקלחת ואז נכנס למיטה. זה קרה שלשום, ובקושי החזקתי מעמד עד לפגישה איתך. אני מוכרחה לדעת את האמת ולהבין מה אכן קורה שם", היא הוסיפה.

"לרגע אחד הכל התחבר, והרגשתי שנגמר לי האוויר. התיישבתי ואז יוסי יצא. משהו במבטו היה שונה כשאסף את הסלולארי והמשיך לדרכו כאילו כלום לא קרה. הוא אפילו לא שם לב לכך שאני במצוקה", אמרה דורית בכאב רב. יוסי חזר בשעה מאוד מאוחרת. היא עשתה את עצמה ישנה, אבל בפועל רעדה מעצם המחשבה שהסיטואציה הזאת יכולה להתרחש.

הבטחתי לה לעשות כל מאמץ על מנת לשפוך אור על הפרשה. יומיים לאחר מכן – לאחר שחקרתי את הרגלי היציאות של יוסי בתקופה האחרונה – התמקמנו מתחת לביתה של שימרית. לאחר מספר ימים נפגשנו שוב בקומה מינוס 4 בחניון כדי לבשר לה על הממצאים. "נו? צדקתי? זו שימרית הזאת?", אמרה דורית בחוסר סבלנות עוד לפני שיצאה מהג'יפ האדום, מבלי להמתין אפילו שנייה לתשובה.

"לצערי הרב, הצלחנו לתעד את שניהם במפגש רומנטי, שלא משאיר שום מקום לספק. הכל נמצא פה בחומרים", השבתי לה. "אני לא מאמינה", צעקה דורית, "היא אמורה להתחתן בשבוע הבא. כבר הזמנו בייביסיטר. היא לא הרסה רק את המשפחה שלנו, אלא גם את המשפחה של בעלה לעתיד".