נתחיל בספורט: הקיץ הוא העונה בה אנו יוצאים לנופושים, בתי מלון וטיולים לחו"ל, ויציאה מהשגרה היא כידוע סכנה פוטנציאלית לדיאטה. לכן דווקא בעונה זו לא כדאי לנטוש את קבוצות התמיכה למיניהן. ההישארות במסגרת תעזור לנו לחזור לתלם אחרי כל נופש. כדאי לנצל את הנופשים לפעילות גופנית במכון.

ניתן להתחיל  את הבוקר בצעידה בטבע. זה יסייע לכם להתגבר על העובדה המצערת, שכפי הנראה תאכלו בתקופה זו קצת יותר. מומלץ מאוד לפתוח כל ארוחה עם סלט ירקות טרי (עם כפית שמן אחת, או כף טחינה, לא יותר), אחר כך לשתות כוס מים, להמתין כמה דקות ורק אז לקחת את המנה הבאה.כמו כן קחו אוכל בצלחות קטנות וכמויות קטנות, אל תעמיסו. כשסיימתם לאכול, צאו מחדר האוכל לעיסוקים מעניינים יותר.

בנוסף לפעילות הגופנית הקבועה בחדר הכושר, ניתן לשלב פעילויות נוספות כאורח חיים בריא פעילות גופנית אינה דווקא ספורט. טיול עם הכלב, יציאה לגן השעשועים עם הילדים הם גם כן פעילו.יות עזבו את הרכב וצאו לסידורים ברגל, בשעות הנעימות של היום כמובן. פעילות גופנית מזרזת את חילוף החומרים ותורמת מאוד לירידה במשקל או לשמירה עליו.

חשיבות השתייה בקיץ: מים כשלעצמם אינם מזרזים את חילוף החומרים או את איבוד השומן, אך עדיין, שתייה מרובה חשובה לכל אחד שרוצה לרזות. לפעמים אתה בעצם צמא כשאתה חושב שאתה רעב. אם אתה שותה קודם, סביר להניח שהצורך לאכול יפחת. אנשים שמצליחים לשמור על משקלם מדווחים לרוב ששתיית מים עוזרת להם להרגיש מלאים.

בישול: זמן קצר על אש חזקה, או לאכול טרי ללא בישול.

ניתן גם להוסיף תבלינים מקררים לאוכל כמו פלפל לבן, ג'יניג'ר, בצל ירוק ,שמיר מנטה.

ירקות - עדיף להשתמש בירקות עליים הגדלים מעל האדמה (יותר מאשר שורשיים המתאימים  לחורף)

הזעה - מקררת את הגוף אך גורמת לאיבוד נוזלים ומינרלים דרך העור, זאת הסיבה לתחושת חולשה בימי חמסין, חשוב לשתות לא רק מים אלא גם מיצי פרות, מיץ קומפוט של פירות יבשים, מיצי ירקות, מרקים קרים, פירות, שייקים טבעיים ולימונדה.  קירור הגוף מתבצע-על ידי שתית משקאות המכילים עלים מקררים כמו מנתה נענע.

גלידות:  גלידה הינה הקינוח השכיח בקיץ. השנה המגוון גדול מאוד והוא כולל טילונים, ארטיקים וקרטיבים בטעמים שונים. חלקם בעלי ערך קלורי אפסי. גם טעמי הלוואי כמעט שאינם מורגשים בזכות שיפור חומרי ההמתקה. אז מומלץ למלא את הפריזר בארטיקים דיאטטיים, פתרון מצוין לאחר הצהריים כשמתחשק פינוק מתוק. שימו לב יש הבדל בין ארטיקים לייט לדיאט. ארטיק דיאט יכיל עד 40 קלוריות ל-100 גרם. ארטיק לייט הוא מופחת שומן אך הלא תמיד מופחת סוכר.

פירות הקיץ: פירות נחשבים מזון מצוין. הם זולים יחסית בקלוריות ואינם מכילים שומן כלל. הדבר נכון, אך רק עד לגבול מסוים. יש מאיתנו שמסוגלים לאכול חצי אבטיח בישיבה אחת. כאן נגמרים היתרונות של הפרי כדל קלוריות. חשוב לזכור שפירות מכילים סוכר, ועודף סוכר הופך בגופינו לשומן. אז אפשר לאכול פלח אבטיח דק, פעם עד פעמיים ביום. אותו כנ"ל לגבי מלון, ענבים ופירות אחרים.

מומלץ לאכול שתיים עד שלוש מנות פרי ביום. מנה שווה לפרי בינוני (גודל של אגרוף) או כוס קוביות. לאוהבי האבטיח כדאי לזכור שהתענוג באכילתו נובע בעיקר מהיותו מרווה. אם כך יכול להיות שאתם אוכלים אותו בכמויות גדולות כל כך בגלל צמא. אז שימו לידכם בקבוק לימונדה קרה, עם קרח, נענע וממתיק מלאכותי ושתו אותה בתענוג, ללא הגבלה.

מזונות מקררים

פירות: תפוח, בננה, אפרסק, אבטיח, לימון, הדרים.

ירקות: חסה, כרוב סיני, צנון, מלפפון, ברוקלי, סלרי, כרובית. אספרגוס, תירס, חציל, עגבנייה תרד קישוא.

דגנים: דוחן, גריסים, חיטה, אמרנט.

קטניות: סויה, חלב סויה, טופו, פולי מאש, נבטי מאש.

שונות: יוגורט, נבטי אלפלפא, אצות (סושי), עשב, חיטה, מנטה, פלפל לבן מיורן.

לימונדה טבעית דיאטטית:

1/2 כוס מיץ לימון טבעי או משומר

5 טיפות דיאטיפ או סטיויה או סוכר 5 כפית

5 כוסות מים +עלי נענע