סוף שבוע חוויתי במיוחד יוקדש לנושא הגברת המודעות להגנת הסביבה, במהלך הימים חמישי עד שבת, 11.11-9.11. האירוע ביוזמת היחידה הסביבתית בעיריית מודיעין מכבים רעות והוא יכלול, בין היתר, סדנאות מחזור, קולינריה חורפית, שוק איכרים, יריד אמנים מחומרים טבעיים, הצגת ילדים בנושא קיימות, הפנינג ענק לכל המשפחה ועוד. הכניסה למרבית האירועים תהיה חופשית או בתשלום סמלי בלבד.

ביום חמישי 9.11, ערב מרקים עם השף דרור אלמוג, בשיתוף עם מחלקת הנוער והצעירים בעירייה. משתתפי הסדנה הקולינרית יוכלו ללמוד להכין לקראת החורף הקרב מרקים מבוססי גידולי הטבע, מרק בטטה קרם קוקוס, מרק פטריות ועוד הפתעות לקינוח. גם באירוע זה ההשתתפות בתשלום סמלי בלבד של 20 שקלים.

ביום שישי 10.11, במרכז לב רעות יתקיימו שלל פעילויות מהנות ובהן, שוק איכרים ישירות מהחקלאי, יריד אומנים מחומרים טבעיים וממוחזרים, ולרגע של אתנחתא  מופע שירי מחווה לאריק איינשטיין בשירים של פעם. לרגע לפני השבת תיחתם הפעילות עם הצגת ילדים המותאמת לבני 6-2 עם מסרים בנושאי סביבה וקיימות שתשתף את הילדים בשירה תנועה וריקוד  ותסתיים בקבלת שבת (פעילות בצהריים).

ביום שבת 11.11, יערך בפארק הדגים הפנינג גדול לכל המשפחה עם מגוון מתחמי פעילות הכוללים למשל, סדנת היכרות עם צורת הפקת החשמל, פעילויות המציגות - איך באמת מגיעים המים אלינו לברזים, סדנה המציגה איך מייצרים נייר? ומשחקייה המבוססת קרטון. עמדת "קליעה למטרה" בחסות מי מודיעין שמטרתה להגביר את המודעות לנזקים הסביבתיים הכבדים שבעקבות השלכת מגבונים לשירותים.  מופע ליצנות בועתי המדהים ועוד. הכניסה לכל מתחמי הפעילויות תהא חופשית.

חברת המועצה, ורד גל בחרי מחזיקת תיק איכות הסביבה: " במסורת שהולכת ומתחזקת גם השנה סופשבוע ירוק יוצא לדרך. במהלך הסופ"ש נדגיש את המודעות לטבע ולסביבה במגוון פעילויות וסדנאות המשלבות את ערכי הקיימות, הקהילה והשמירה על הסביבה אותם אנו מובילים בעשייה העירונית הענפה. השנה הדגש הינו על הקיימות בעולם המתקדם תוך שיתופי פעולה לחיזוק הקשר הבין דורי דרך החומרים בטבע. אני רוצה להודות לכל השותפים - מועדון מפג"ש, לב  רעות ומי מודיעין ואני מזמינה את כל התושבים להשתתף ליהנות ממגוון הפעילויות בטבע הנפלא בעיר שלנו".