צילומים באדיבות דוברות עיריית מודיעין

עיריית מודיעין מכבים רעות בשיתוף עם תאגיד תמיר תערוך בשבוע הקרוב פעילויות מיוחדות תחת הכותרת "מהפך בפח". שבוע המוקדש כולו להעלאת מודעות לשמירה על הסביבה בדגש על מחזור, זאת עם כניסתם של הפחים הכתומים לעיר.

שבוע איכות הסביבה במודיעין תוכנן להתאים לכלל הגילים החל מילדים קטנים ועד לאזרחים ותיקים והוא כולל שעות סיפור, שירה בציבור, סדנאות והרצאות מעוררות עניין והנאה, מרביתן ללא תשלום או בתשלום סמלי, כאשר יש להירשם מראש באתר העירייה.

הפעילויות יתקיימו לאורך חג החנוכה, מיום רביעי 1.12.21 עד ל- 8.12.21:

במרכז הרב תחומיקס ברחוב בנימין 51, נפתחה לפני כמה ימים תערוכת אמנות "אגולנד" אשר עוסקת במשבר האקלים והגברת המודעות לשמירה על הסביבה. התערוכה תנעל ב-26.1.

ימים ושעות פעילות – ראשון עד רביעי 13:00-9:00 וימים שני ושלישי 19:00-16:00.

אני קונה משמע אני קיים - ביום רביעי 1.12, תתקיים במרכז האלה (רחוב עמק האלה מול בית 26), הרצאתה של השחקנית והקומיקאית ריקי בליך, פעילה בתחום האקולוגיה שתספר בהומור על תרבות הצריכה, אקולוגיה וחיי הזוהר. ללא תשלום.

ערב קולינרי כתום - סדנת בישול "כתומה" וחורפית תיערך במרכז הרב תחומיקס, ביום חמישי 2.12, בהנחיית השפית דלית מיצנמכר.  בסיום הסדנה תתקיים הסברה על מחזור אריזות בסיום השימוש ומה מתאים לפח הכתום. מחיר כרטיס- 25 שקלים.

ארטיביזם - על אמני רחוב מיוחדים וכיצד הם משפיעים על העולם בדרכם - ביום ראשון 5.12, תתקיים הרצאה מרתקת על אמני רחוב מיוחדים העוסקים ב-"ארטיביזם" ומשפיעים על העולם בדרכם האמנותית. מרצה- דינה שגב. בסיום ההרצאה יתנסו המשתתפים בסדנת אקטיביזם להעלאת המודות לנושא המחזור. יש להביא חמישה קרטוני חלב.

הגינה הקסומה של ליבי

הפנינג סביבתי - ביום שישי 3.12, יתקיים הפנינג סביבתי במרכז לב רעות עם שוק איכרים, יריד יד שנייה, סדנת יצירה לילדים מחומרים ממוחזרים, מופע תופים ממוחזר, הרכב מוסיקלי שינגן על קרש כביסה ככלי נגינה בשימוש חוזר ועוד. משעה 8:30 בבוקר. הכניסה חופשית.

ניסים וניסויים - ביום שני, 6.12, ייערך במרכז האלה מופע וסדנה חווייתיים לילדים עם ד"ר מולקולה שנרתם לשמירה על כדה"א, עורך תחרויות מחזור, מקים תזמורת זבל קצבית ועוד.

רשת הספריות תערוך שעות סיפור לילדים עם ערך חינוכי של שמירה על הסביבה. ביום שלישי 7.12 בספרייה ע"ש משה שכטר וביום רביעי 8.12 בספרייה ברעות. כרטיס כניסה 15 שקלים, הורה מלווה חינם. ההצגות מותאמות לגילי 8-4.

האזרחים הוותיקים ייהנו גם הם מפעילות מיוחדת לשבוע זה – שירה בציבור ופעילות מוזיקלית בנושא מיון והפרדת פסולת. הפעילות תתקיים ביום שלישי 7.12 במועדון מפג"ש, רחוב עמק בית שאן מול בית 7. ללא תשלום.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "הפחים הכתומים שמחולקים בימים אלה בכלל רחבי העיר ויאפשרו הפרדת אריזות, מקפיצים את העיר שלנו מדרגה בשמירה על הסביבה. במהלך שלוש שנים הקרובות נתמקד בפעילות הסברה והנחלת שינוי התנהגות בקרב תושבי העיר. לכן, בחרנו לפתוח את פעולות ההסברה בשבוע שלם של פעילויות חווייתיות ומהנות לקהלים השונים שממוקד כולו בהפרדת פסולת ביתית ובמיוחד בהפרדת אריזות. אני בטוחה ששילוב של הבנת חשיבות הפרדת הפסולת יחד עם פעילויות חוייתיות יסייעו בידינו להציב את העיר כעיר מובילה גם בתחום הסביבתי."

כל הפעילויות ואירועים נוספים מופיעים בלוח האירועים של מודיעין נט

להרשמה לפעילויות באתר העירייה - https://www.modiin.muni.il/ModiinWebSite/ArticlePage.aspx?PageID=1416_7066