עיריית מודיעין מכבים רעות מחדשת את פרסום ה"קול קורא"  למיזמים ירוקים לסבב נוסף. לפני מספר חודשים זכה פרויקט סביבתי במסגרתו תוקם גינה קהילתית בסמוך ל"ניצן הורים" אשר פועלים למען מבוגרים עם קשיי הסתגלות, למידה והפרעות קשב וריכוז. הגינה הייחודית שהוצגה כמיזם לוועדת השיפוט עם נציגי עירייה והמשרד להגנת הסביבה, תשמש את ההורים בשילוב של הקהילה בעיר.

כעת, החליטו בעירייה לצאת בסבב נוסף של "קול קורא" ולהזמין קבוצות קהילתיות נוספות להצטרף ולהציע רעיונות סביבתיים מעניינים ומיזמים ירוקים. מיזם אחד נוסף יוכל להיבחר, במידה ויעמוד בקריטריונים של המשרד להגנת הסביבה. תנאי הסף להגשת הצעות קובעים בין היתר, שמדובר בקבוצה שפועלת לפחות שנה אחת, שהיוזמה היא חדשה ולא נתמכה בעבר, שהיא אינה כוללת דרישה לתשלום מהתושבים שייקחו בה חלק וכן שהיא תביא לשינוי בהיבט קהילתי והעלאת מודעות סביבתית בקרב הציבור.

זו השנה השנייה שהמחלקה לאיכות ותכנון סביבה באגף שפ"ע יוזמת, בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, את "הקול הקורא". בפעם הקודמת נבחרו שני מיזמים קהילתיים-סביבתיים שהציעו קבוצות תושבים. האחד, של קבוצת גמלאים שהקימה גינה קהילתית בסמוך למרכז הפעילות למען הגיל השלישי (מפג"ש) ברחוב עמק בית שאן. והשני הוא של קהילת בית הספר "דורות" שהקימו מטבח חוץ קהילתי, שמטרתו בשעות היום לשמש לצרכים לימודיים ובשעות אחה"צ וסופי השבוע, לפעילויות פנאי עבור התושבים.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "בועידת האקלים האזורית שהתקיימה השנה לראשונה בעיר, עלה באופן בולט הערך המוסף של העבודה המשותפת של הרשות המקומית והקהילה. המיזם שזכה בקול הקורא בשנה שעברה הוא מיזם חדשני, בעל ערך מוסף הן בתחום הסביבתי והן עבור הקהילה. העיר שלנו נודעת בקהילתיות שלה ובאחריות ואכפתיות סביבתית ולכן אין לי ספק שקהילת התושבים שלנו תדע לקחת את המיזם הזה למחוזות מפתיעים ונפלאים".


הצעות למיזמים ניתן להגיש עד ה- 25.7.21. ההצעות ייבחנו על ועדת היגוי של העירייה בשיתוף עם נציג מהמשרד להגנת הסביבה. את ההצעות יש להגיש למחלקת איכות ותכנון סביבה, שדרות המקצועות 7, מרכז עינב, או לכתובת הדואר האלקטרוני –_yael_ms@modiin.muni.il