מאת: מערכת מודיעינט

בשנה שעברה נערך פיילוט מוצלח בבתי הספר משואת נריה וניצנים, שמטרתו עידוד איסוף פסולת אלקטרונית ביתית. במסגרת הפיילוט, שנערך על ידי תאגיד "מאי" והיחידה לאיכות סביבה ותכנון באגף שפ"ע בעירייה, התלמידים קיבלו ערכות להרכבת "חלליות" (מיכלים עשויים מקרטון קשיח), אותן הם הצטרכו למלא בפסולת אלקטרונית ביתית.

לאור הצלחת הפיילוט, הוחלט בעירייה להרחיבו לבתי ספר יסודיים נוספים.

בפרויקט משתתפים השנה תלמידים בכיתות ד' עד ו' מ-12 בתי ספר יסודיים: האלה, מעוז המכבים, אבני החושן, אופק, אלונים, קשת, נתיב זבולון, אבני חן, עידנים, דורות, עמית ומשואת נריה. במסגרת הפרויקט קיבלו התלמידים ערכות להרכבת "חלליות" מקרטון קשיח, אשר משמש למעשה כמיכל לאיסוף סוללות ישנות. את החלליות מעצבים התלמידים כיד הדמיון, והן זוכות גם למעמד של כבוד כשהן מוצגות לפני שליחתן למחזור, בתערוכות שונות בבתי הספר.

בנוסף, במסגרת הפרויקט, מתקיימת הסברה בכיתות על ידי מורי המדעים והטכנולוגיה שמעבירים על חשיבותו של מחזור הפסולת האלקטרונית, יחד עם דיונים משותפים ויצירתיים בין התלמידים.


חברת המועצה, הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "המעורבות האקטיבית וההתלהבות  של הילדים מהתהליך החווייתי  שעברו במסגרת הפרוייקט  מלמדים יותר מכל על הצלחת הפרוייקט, שהותיר בילדים חותם והטמיע בהם את החשיבות של מיחזור. נמשיך בפרוייקט זה ואף נרחיב אותו לבתי ספר נוספים בעיר מתוך אמונה שלמידה חווייתית היא הלמידה המשמעותית."