במודיעין מכבים רעות קיימים כמה ארגונים אשר שמו להם למטרה לפעול להגנה על הסביבה, לשמור על שטחי הטבע הפתוחים המקיפים את העיר וסביבתה ולהגן על הצומח והחי באיזורנו. בחג הפסח החליטו הארגונים להתאחד ולהקים את "הקואליציה למודיעין בת קיימא".

גדעון בכר, יו"ר עמותת "תושבים משפיעים במודיעין" מסביר על היוזמה: "יום כדור הארץ החל היום (22/4) מאפשר לנו להפנות זרקור לנושאים החשובים של משברי האקלים והסביבה. אומנם מגיפת הקורונה מושכת כעת, ובצדק, את מירב תשומת ליבנו לנושאים של הבריאות האישית והציבורית ולהתמודדות עם המשבר הכלכלי שהביאה עימה. אך תהיה זו טעות חמורה מאין כמוה להזניח את ההגנה על הסביבה והאקלים שהינם בעלי השפעה עצומה על חיינו ועל עתידנו, שכן המשבר האקלימי סביבתי נמשך. העולם אומנם מאט – אך ממשיך להתחמם והרס הסביבה הטבעית והכחדת המינים לא נעצרים - גם בסביבתנו המיידית, במודיעין".

על רקע זה החליטו הארגונים הסביבתיים השונים הפועלים בעיר מודיעין וסביבתה להתאחד ולהקים לראשונה את הקואליציה של "מודיעין בת קיימא". בקואליציה חברים: החווה האקולוגית, מקלט הקופים, עמותת תושבים משפיעים במודיעין, המרד בהכחדה סניף מודיעין, דוקו אקטיביזם, הוועד להצלת יער מכבים, "אפס פסולת" סניף מודיעין והורים למען האקלים סניף מודיעין.

מטרות הקואליציה הן להגביר את שיתופי הפעולה והסינרגיה בין הארגונים השונים הפועלים במודיעין, לתמוך הדדית בארגונים שנקלעו למצוקה כלכלית בשל הקורונה כמו מקלט הקופים והחווה האקולוגית ולפעול במשותף למען הערכים החשובים של שמירה על הטבע והסביבה באזור מודיעין מכבים רעות, הגנה על הצומח והחי ומניעת משבר האקלים.

"משבר הקורונה יחלוף", אומר גדעון, "אך אנו כולנו נצטרך להתמודד, וביתר שאת, עם ההשלכות והתוצאות של הפגיעה באקלים והרס הטבע. חובה עלינו לזכור גם בימים אלו שהתברכנו בסביבה טבעית יוצאת דופן, הנמצאת בלב ליבו של המסדרון האקולוגי הלאומי של מדינת ישראל, ומוטלת עלינו החובה לשמור על הנכסים הטבעיים האלו למען ילדינו ונכדינו".