סיפור מפתיע של השלכת פסולת בניין אירע בשבוע שעבר, כאשר פסולת בניין אותרה במהלך פעילות יזומה של מערך השיטור העירוני בעיר, בוואדי ענבה, סמוך לשכונת נופים הנבנית בימים אלו. צוות השיטור העירוני, ערך חקירה ממוקדת בפסולת שנמצאה והממצאים הובילו לקבלן שיפוצים, העובד בעיר יהוד בשיפוץ בית מלון והשליך, כאמור, את הפסולת בשטח מודיעין מכבים רעות.

עם קבלת הממצאים זומן הקבלן לחקירה, הובא לשטח ושם הודה במעשה. לקבלן ניתן קנס בסכום של 750 שקלים והוא חויב לנקות ולפנות את כל הפסולת מהשטח וכך עשה.

מקרה זה מצטרף לשורת מקרים, שאותרו ותועדו בזמן אמת, במסגרתם בוצעו עבירות של השלכת פסולת בניה בשטחים ציבוריים, חלקם על ידי קבלנים מאתרי בניה בעיר וחלקם על ידי קבלני שיפוץ מחוץ לעיר. 

שמוליק כהן, ראש אגף ביטחון ושירותי חירום ציין כי: "מערך השיטור העירוני הגביר את פעילות האכיפה בתקופה האחרונה ומתמקד רבות בעבירות של השלכת פסולת בנייה וערימות עפר בשטחים הפתוחים בפאתי העיר. לצורך כך הוקם לפני מספר שבועות, צוות ייעודי ובו פקחים ושוטרים שמבצעים פעילות גלויה וסמויה, בין היתר, באמצעות הפעלת רחפנים לצורך תיעוד ומעקב אחר משאיות ומכולות פסולת ותחקור קבלנים."