היום, חמישי, 10.6, תערוך העירייה לראשונה, מפגש תושבים בזום בנושא התקנת פאנלים סולאריים על גגות בתים פרטיים ובנייני מגורים משותפים בשיתוף חברת המועצה ומחזיקת תיק איכות הסביבה, עו"ד הילה בן אליעזר וארגונים ירוקים מקומיים. במפגש ישתתפו מומחים בתחום, אשר יסבירו על חשיבות הנושא, כמו גם על התהליכים הבירוקרטיים הנדרשים.

בין היתר, יעסוק המפגש בשאלות חשובות כמו גודל הגג המינימלי הנדרש, העלות הכספית, האם נדרשת תחזוקה, האם יש צורך בהיתר בנייה, למה חשוב לשים לב כאשר בוחרים חברה שמתקינה את הפאנלים הסולאריים ועוד. המפגש יערך כשיח בין התושבים למומחים, אשר יוכלו לשאול שאלות ולקבל מענה מקצועי וכלים להצלחת התכנית. קישור למפגש הזום-ttps://us02web.zoom.us/j/88421018836?pwd=Uzk4Q0NRckl1T1hlbUwycGl1aFBGdz09

לפני כחודש בישרה העירייה על התקנתם של פאנלים סולאריים ב- 14 מבני ציבור ברחבי העיר. המבנים כוללים את אגף שירותים חברתיים ועמותת סחלבים וכן מספר בתי ספר – פסיפס, האלה, אבני חן, יזמ"ה, שלושה מבנים באמי"ת בנות, ענבלים, חופים, כרמים, מו"ר ועירוני ה' ע"ש יצחק נבון.

המפגש יתקיים במסגרת שבוע ועידת האקלים האזורית, שיתקיים בפעם הראשונה בעיר בשיתוף עם העירייה וארגונים ירוקים בעיר. מטרת הועידה לערב ולרתום את התושבים ותושבי האזור יחד עם הרשות המקומית, להתמודדות עם סוגיות שונות הנוגעות למשבר האקלים, כמו אנרגיה מתחדשת, שינוי הרגלי צריכה, הפחתת הזיהום הנגרם מכלי רכב פרטיים, חינוך סביבתי ועוד. במשך השבוע מתוכננים להתקיים אירועים שונים, בין היתר, סיור ושיח על מרחב עירוני מקיים, סדנת גינון בר קיימא לנוער ועוד. 

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "ערב ההסברה מתקיים במסגרת שבוע ועידת האקלים האזורית שמתקיימת לראשונה בעיר. האירוע הוא צעד נוסף במסגרת תכנית כוללת שבה אנחנו הופכים את עירנו לירוקה יותר ואותנו התושבים למודעים ואכפתיים יותר, הן באמצעות פעולות עירוניות סביבתיות, הרחבת ההפרדה במקור ע"י הכנסת פחים כתומים והעמקת החינוך וההסברה. אני שמחה וגאה על הדרך שהעיר שלנו צועדת בה שבסופה אנחנו התושבים הנשכרים העיקריים".