צילום: Depositphotos

בקרוב תחל העירייה בהתקנת פאנלים סולאריים על כ-20 מבני ציבור ברחבי העיר. המבנים הפוטנציאליים להפקת חשמל, שנמצאים עתה בבחינת העירייה, כוללים בתי ספר, מבנה אגף שירותים חברתיים ועמותת סחלבים. בנוסף, נבדקת לראשונה האפשרות להתקין את הפאנלים הסולאריים על גגות מגרשי חנייה עירוניים. מהלך שיתחיל כפיילוט ויבחן על ידי העירייה.

המבנים הפוטנציאליים נבחנים בימים אלה על פי קריטריונים שונים ומדידות, שלאחריהם יוחלט אם ניתן להתקין עליהם את הפאנלים הסולאריים. תפוקת החשמל הצפויה נאמדת בכ-,  1 קילוואט חשמל בשעה לכל 10 מ"ר. כאשר מדובר בפריסה של עשרות אלפי מ"ר משטחים סולאריים על גגות המבנים.

הפרויקט יוצא לדרך הודות לקול קורא שפרסם מפעל הפיס, במסגרתו תקבל העירייה הלוואה למימון פריסת הפאנלים הסולאריים, כאשר החזר ההלוואה ימומן ממכירת החשמל לחברת החשמל. מדובר בבשורה סביבתית משמעותית המאפשרת הפקת חשמל זול וצמצום פגיעה בסביבה כרשות מקומית.

כבר ב-2012 התקינה העירייה ב-14 מבני ציבור פאנלים סולאריים, שמטרתם להביא להתייעלות אנרגטית עירונית מתוך רצון לנצל את אנרגיית השמש לתועלת חשמל.

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "בתקופה זו כולנו ערים להשפעה שיש על איכותה של הסביבה על חייו של כל אחד מאיתנו. הפרויקט העירוני הגדול הזה יקדם מספר מטרות חשובות בו זמנית. הן הפחתה של הזיהום הסביבתי, הן את הניצול האופטימלי של משאבי הטבע וכל זאת נוסף לחיסכון בעלויות ובכך יאפשר להשקיע יותר בחינוך, בתרבות ובכלל התחומים שחשובים לכולנו. בהמשך נפעל לעידוד והנגשה של התקנת גגות סולאריים גם על בתי מגורים ברחבי העיר".