תאגיד מ.א.י פרסם בימים אלו נתונים מרשימים, לפיהם במהלך שנת 2018 נאספו כ- 544 ק"ג פסולת אלקטרונית ו-109 ק"ג פסולת של סוללות למחזור, מבתי הספר היסודיים במודיעין מכבים רעות.

בבתי הספר היסודיים בעיר פועלים לאורך שנת הלימודים לעידוד מחזור על ידי פעילויות הסברה, הצבת מיכלי מחזור ייעודיים לפסולת אלקטרונית קטנה עד 50 ס"מ ומיכלים למחזור לסוללות, הנמצאים בכניסות ל-27 בתי הספר היסודיים בעיר.

לאור הצלחת פרויקט המחזור הוחלפו ושודרגו בחודש האחרון מיכלי מחזור הפסולת האלקטרונית בכלל בתי הספר. כמו כן, בפינות המחזור הוצב גם שילוט מזמין ומסביר על חשיבות המחזור לאיכות הסביבה.

הפסולת האלקטרונית מהווה אומנם רק 2% מהפסולת הביתית, אך חלקה בגורמי הזיהום שבפסולת הביתית גדול ביותר ועומד על כ-70%.


בעיר מוצבות שלוש עמדות מחזור לפסולת אלקטרונית בגודל קטן ובינוני, כדוגמת מיקרוגלים, קומקומים, טלוויזיות, מחשבים ועוד. העמדות ממוקמות במתחם גנים ונוף במכבים (בסוף דרך הראשונים), ליד החווה האקולוגית חווה ואדם (ברחוב גינת האלה 261) ובחנייה האחורית של תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין (עמק יזרעאל 4).


הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "דור העתיד שלנו בעיר לא מאופיין רק בשליטה טכנולוגית, אלא גם באחריות סביבתית. אני מברכת על כך שבזכות הטמעת ערכי החינוך הסביבתי בבתי הספר העירוניים בפעולות חינוך והסברה במשך שנים, הילדים שלנו מהווים דוגמא ומנוע אפילו להוריהם למחזר מתוך לקיחת אחריות על הסביבה."