צילום: איתי בנית

תוכן מקודם

רשת פתאל הגיעה בנובמבר 2020 למודיעין, ופתחה בלב המע"ר החדש מתחם עבודה שיתופי, המשלב ידע רב שנים במלונאות ואירוח עם נסיון מוצלח בתחום מתחמי העבודה המתפתח.

ביולי 2019 השיקה פתאל את רשת מתחמי העבודה השיתופיים, תחת המותג ROOMS, ומפעילה מתחמים בתל אביב, רעננה, רמת גן, והחל מחודש נובמבר 2020, גם במודיעין מכבים רעות.

צילום: איתי בנית

 פתאל היא רשת המלונות הישראלית הגדולה בעולם, המפעילה 220 מלונות ב-20 מדינות, מהם 40 מלונות ב-14 ערים בישראל. את הנסיון וההיכרות המעמיקה עם עולם האירוח, בחרו בפתאל ליישם בתחום הולך ומתפתח של מתחמי עבודה שיתופיים, הקרוי בעולם co-working. לחברה תפיסה ייחודית של workspitality - עבודה באווירת תנאי בית מלון,  שהיא הֶלְחֵם של המילים work (עבודה) ו-hospitality (אירוח), ומבדלת את החברה והמותג מכל שאר מתחמי העבודה. הגישה מעניקה לשוכרים מגוון אפשרויות רחב מאד, הנגזרות מעולם האירוח המלונאי, שאינן קיימות בשוק העבודה בישראל או במודיעין.

הידע המלונאי של פתאל באירוח מאפשר להעניק ל-members - בעלי עסקים מתחומים מגוונים, המחפשים סביבת עבודה מפרה ואיכותית - מגוון שירותים רחב ומבחר מודלים של התקשרות.


היתרונות של המקום מתחילים מבחוץ - מיקום וגודל - ונמשכים פנימה - חברת ענק בעלת נסיון ומומחיות בתחום השירות, האירוח, ולאחרונה גם בתחום המשרדים, המעניקה חוויית שהות מושלמת, משולבת בתפיסת עולם קהילתית.


יובל רצבי, תושבת מודיעין, היא מנהלת מתחם ROOMS מודיעין. רצבי מגיעה מהעולם העסקי, עם התמחות בתחום של גיוס הון, והיכרות מעמיקה ורבת שנים עם תעשיית ההי-טק וחברות טכנולוגיה. לדבריה, זהו המתחם הגדול ביותר וגם המרכזי ביותר במודיעין. "המיקום שלנו, בלב העיר ובלב המע"ר, במרחק קצר ממרכז התחבורה ומהקניון, מעניק נגישות מרבית, מתוך מודיעין וגם מחוץ לעיר.

יובל רצבי | מנהלת מתחם ROOMS מודיעין

"המתחם שלנו עוצב בהשראת עולם האירוח, בו פועלת רשת בתי המלון של פתאל, ומשתרע על פני כ-3,300 מ"ר, ועל פני קומה וחצי, עם כ-500 עמדות עבודה וכ-15 חדרי ישיבות, חדרי סדנאות, כיתת לימוד וחללים לאירועים וכנסים, 6 מטבחונים, מרפסת לאירועים בת 280 מ"ר וכ-40 מקומות חנייה", מספרת רצאבי ומוסיפי כי לרשת ROOMS תפיסת עולם קהילתית, שהולמת מאד את האופי הקהילתי של העיר מודיעין. היא מדגישה שהמתחם הוא לא רק קירות ועמדות, אלא מציע הרבה מעבר למ"ר. "מעבר למשרד ולשירותי concierge, הדיירים שלנו נהנים גם מחיי קהילה עשירים, קהילה שמפרה את חבריה ומעניקה להם ערך מוסף ממשי. אנחנו מחויבים לא רק לבניית סביבת העבודה הפיזית, אלא גם לבניית האקו-סיסטם במודיעין, והפיכתו לשחקן מוביל בתעשייה הישראלית."

מתחמי עבודה שיתופיים בקורונה

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בביקוש למתחמי עבודה שיתופיים. רשת פתאל זיהתה עלייה מתמדת במספר המשרדים המשותפים בעולם. המודל של מתחמי עבודה שיתופיים מתאים לחברות, שרוצות משרד מוכן, מרוהט ובשכירות גמישה, עם אפשרות להתרחב ולהצטמצם בהתראה קצרה. בזכות מודל זה, חלה עלייה מתמדת במספר המנויים במתחמים שיתופיים בכל העולם.

לדברי רצבי, משבר הקורונה החזיר את העובדים הביתה, וביסס עבודה שאינה בתוך משרדי חברת האם. חברות רבות נאלצו לסגור את משרדיהן, ואלה שלא הוציאו עובדים לחל"ת, שלחו אותם לעבוד מהבית. הסגרים הוכיחו לרבים מתושבי מודיעין, שלא חייבים לצאת מהעיר, ושיש בכך חיסכון בזמן ובכסף, וכתוצאה מכך גם שיפור באיכות החיים, כשלא נדרשים לבלות שעות רבות ביום בדרכים ובפקקים. כאן נכנסים לתמונה מתחמי עבודה שיתופיים, שמציעים את הטוב מכל העולמות - עבודה במשרד קיים, ליד הבית, חסכון בעלויות ובזמן שמתבזבז בדרכים, וללא התחייבות ארוכת טווח.

 צילום: איתי בנית

"דווקא בתקופת הקורונה, מצאנו שהמודל שלנו מקבל מהשוק תיקוף. ראינו שהסגרים הובילו להבנה, שאפשר גם אחרת. הקורונה החזירה את העובדים הביתה, הראתה להם שאפשר לעבוד, גם כשלא נמצאים בתוך משרדי חברת האם, ולמנהלים הוכיחה שאפשר לסמוך על העובדים שלהם, גם כשהם לא נמצאים לידם. זיהינו גם שינוי בסדרי עדיפויות בעקבות הקורונה, רצון לאיזון של בית ועבודה ולשיפור איכות החיים.

בנוסף, גם אם הריחוק החברתי הרחיק את האנשים מהמשרדים, הצורך האנושי והמקצועי באינטראקציה חברתית לא נעצר. חברות מאמצות את המודל הגמיש של co-working דווקא בתקופה זו של חוסר ודאות, היות ואינו מחייב התחייבות. מתחמי עבודה שיתופיים נותנים מענה בדיוק לצורך לא להתחייב, ומעניקים מסגרת קהילתית, שהיא גם מפרה מבחינה מקצועית, וגם מאפשרת תקשורת בין אישית פנים מול פנים, תוך שמירה על תו תקן סגול." מדגישה רצבי.

"בתקופת הקורונה זיהינו" היא ממשיכה, "שאין לחברות רצון או יכולות להתחייב להוצאות שכירות של משרד שלם, תשלומי ארנונה, דמי ניהול וכיוצא באלה, כשאיום של סגר או יציאה לחל"ת מרחף באוויר. כללי המשחק השתנו, ונדרשת הרבה יותר גמישות". הגמישות עליה מדברים ב-ROOMS היא גם בגודל - ניתן לשכור עמדה אחת וניתן לשכור אלפי מ"ר, במספר העובדים - ניתן לרווח בין עובדים, בגלל הצורך בריחוק חברתי ואפשר לצמצם בחזרה, וגם באופן ההתקשרות - ניתן לשכור עמדה ליום, לחודש, לחצי שנה ויותר. למדנו מהקורונה, שאי אפשר לדעת מה ילד יום, ואנחנו מציעים כאן גמישות רבה, שנותנת מענה לחוסר הוודאות ומבטלת את הצורך במחויבות לטווח ארוך".

 צילום: איתי בנית

"יש מגמה בערים גדולות בעולם של פתיחת שלוחות של חברות גדולות או בינלאומיות, כדי לאפשר לעובדי החברה לעבוד קרוב לבית. זו הטבה לעובדים, שיכולים לחסוך זמן יקר בדרכים ובפקקים וליהנות משיפור באיכות החיים שלהם, וזו הטבה גם לחברה, שיכולה לחסוך כך עלויות של כלי רכב והוצאות נסיעה. זו מגמה שהחלה גם בישראל. החסכון בעלויות של ארנונה, אחזקה, חשמל ומים, ברכישת ריהוט ובעיצוב פנים, גרמו להרבה מאד חברות לעבור לעבודה ממתחמי עבודה. היתרון שאנחנו מציעים - מתחם מעוצב ברמה מלונאית, במרכז העיר, בלב המע"ר - מהווה יתרון עצום".

ויש עוד ערך מוסף. רצבי אומרת שהמקום מעניק ל-members הזדמנות לפגוש עוד בעלי עסקים מתחומים שונים, להתאוורר וגם ליצור שיתופי פעולה עסקיים ונטוורקינג מקצועי. "מודיעין היא עיר שהתברכה בהרבה מאד עצמאים שעובדים מהבית. בזכות המיקום והנגישות של מודיעין, ברור לנו שזהו מקום אידאלי להקמת שלוחות של משרדי עורכי דין, רואי חשבון וכיוצא באלה, אבל אנחנו שמחים מאד לארח גם עצמאים וחברות קטנות, בינוניות וגדולות".

 צילום: איתי בנית

חוזרים לשגרה

"כשהקורונה תהיה מאחורינו, יהיו שיחזרו לעבוד כמו בעבר, אבל אנחנו צופים, שהעתיד צופן לנו מודל עבודה 'היברידי' ו'אג'ילי' (או בעברית בן כלאיים ו'זמיש', כלומר זריז וגמיש). חברות ידרשו לגלות יותר גמישות כלפי העובדים, ויאפשרו לפחות לחלק מהעובדים לעבוד מהבית, לפחות בחלק מהזמן. גם בהיבט הנדל"ני, חברות יאמצו מודלים שיאפשרו גמישות, וכמו ב"שיטת האקורדיון", יוכלו לגדול ולקטון.

"לכן, אנחנו מאמינים שיותר חברות יבחרו לעבוד ממתחמי עבודה שיתופיים, המציעים להן משרדים מוכנים, מהרגע להרגע, ללא צורך בהשקעה כלשהי בהקמת המשרד, ועם אפשרות להוסיף או לגרוע את מספר העמדות שהן שוכרות בהתראה קצרה מאד.

"כבר עכשיו אנחנו רואים גידול בפניות ובביקוש, גם למשרדים, גם לחדרי הישיבות, וגם לחדר הסדנאות עבור קורסים ומפגשים. חברות ובעלי מקצועות חופשיים ועצמאיים שריינו מקומות לחודשים הקרובים, כדי להבטיח לעצמם מקום. החזרה לשגרה כבר באוויר, יחד עם האביב שמתקרב, וזה מוציא אנשים ועובדים מהבית.

"אנחנו גם ממתינים בסבלנות שנוכל לקיים אירועים, ועם מזג האוויר הנעים שמגיע, נחנוך את המרפסת המדהימה שלנו באירועי קיץ, ערבי חברה, meetups ועוד.

המרפסת של רומס מודיעין

מתחם נפרד לעורכי דין

המתחם נחלק למספר אזורים, ויש בו עמדות עבודה שיתופיות למי שמגיעים לעבוד על בסיס יומי, עמדות קבועות בחלל פתוח, משרדים, משרדי יוקרה במתחם executive ומתחם עורכי דין.

רצבי מגלה, שכללי האתיקה מכתיבים לעורכי דין ישיבה במתחם מוגדר ולא לצד בעלי מקצועות אחרים. "הגיעה בקשה מעורכי דין להקצות עבורם שטח מוגדר, שהכניסה אליו היא למורשים בלבד. ראינו ביקוש גבוה מצד עורכי דין, ולאחר בדיקה ואפיון הצרכים של קהל יעד זה, הבנו שנדרש להקצות שטח יעודי בתוך המתחם, כך שנוכל לעמוד בתקנות האתיקה ולספק לעורכי דין את השירותים הנדרשים להם. כך יצרנו לעורכי הדין אזור תחום, עם כניסה נפרדת וסל שירותים יעודי עבורם, כמו שירותי מזכירות, משלוחים, מנטורינג ועוד. עורכי הדין שיושבים במתחם גם נהנים מקשרים מקצועיים עם קולגות מהתחום, כמו גם מקשר עם members אחרים, מתחומי עיסוק שונים, שעובדים במתחם".

 צילום: איתי בנית

בית לסטארט-אפ

במתחם ROOMS מודיעין יש נוכחות בולטת של חברות סטארט-אפ מתחומים מגוונים, כשבולטת הנוכחות של חברות שהקימו מיזמים לטובת הקהילה. חברה אחת עוסקת באמצעים שמסייעים לעוורים ולקויי ראייה להתמצא במרחב, אחרת מפתחת חלבון אלטרנטיבי, שלישית רשמה פטנט על כסא שמאפשר למי שמרותק לכסא גלגלים ישיבה פעילה וחברה נוספת מסייעת לזוגות הנמצאים בתהליך הפריה חוץ גופית. המשותף לכל החברות האלה היא העובדה שהן בתחילת דרכן, ומספר העובדים בהן נמצא בצמיחה. הגמישות שהמתחם מציע, והאפשרות להתרחב באופן כמעט מיידי, הם שהיוו גורם משיכה. גם האפשרות לפגוש עוד חברות סטארט-אפ, להתיעץ ולשאוב מהן עידוד ורעיונות מהווים יתרון עצום של המתחם עבורן.

 צילום: איתי בנית

עלייה בתפוקה

רצבי מספרת, שלקוחות מדווחים על עלייה בתפוקה שלהם מאז עברו לעבוד במתחם. אחת ה-members במתחם ספרה, שהיא מגיעה למשרד בבוקר ולא קמה מהכסא כל היום, בעוד כשעבדה בבית, היו הסחות רבות, והיעילות הייתה נמוכה יותר.

העלייה בתפוקה  קיימת גם בקרב מי שיושבים באזורים הפתוחים, ולא רק במשרדים הסגורים. "יש לנו מספר שוכרים מבוגרים יותר, שבחרו לשבת ב-open space ולא במשרד סגור, לתקופת ניסיון, שכן אינם מורגלים באופי כזה של עבודה. שמחנו לקבל מהם פידבקים, שמאז שהם יושבים אצלנו במתחם, הפרודוקטיביות שלהם רק עלתה. הם ציינו, שהם נהנים גם מהפן החברתי, שלא היה להם במשרדים קודמים, וגם מעלייה בפרודוקטיביות. מבחינתי זה אומר הכל".

 צילום: איתי בנית

והמחירים?

מתברר שהמחיר ש-ROOMS מציעים הוא תחרותי מאד למתחמים שיתופיים, גם בארץ וגם בעיר, והתמורה להשקעה גבוהה מאד, כשנהנים מסביבה ברמה גבוהה ביותר, ממיקום מרכזי ביותר, חנייה צמודה, עיצוב יוקרתי מאד, קונספט ייחודי וגב של רשת בינלאומית. רצבי מספרת, שרואה חשבון ששוכר משרדים במרכז העיר הגיע לסייר במתחם ואמר, שלא לייחוס, שהמחירים הם לא רק בני השגה, אלא אפילו זולים, ביחס לתמורה שלהם.

רצבי מסכמת: "אצלנו ברשת ROOMS, ראינו שהקורונה לא עצרה את הביקוש למתחמי עבודה שיתופיים, אלא ההפך הוא הנכון, והביקוש גדל. יתרה מכך, במתחם מודיעין, שנפתח תוך כדי תקופת הסגרים, הגענו לתפוסה של כמעט 50% תוך כחודשיים. זהו נתון מרשים מאד, בעיקר לנוכח העובדה שתושבי מודיעין מורגלים לעבוד רחוק מהבית, ולמרבית מהעובדים בבית יש משרד ביתי מותאם. ויחד עם זאת, ראינו שאנשים העדיפו להגיע למתחם, שמספק להם את כל הדרוש להם - חברתית, מקצועית ותפיסתית. המספרים מדברים בעד עצמם. ברור שהגמישות, שמציעים מתחמי עבודה שיתופיים, זו בדיוק התשובה לתקופה הזאת, שמאופיינת בהרבה חוסר ודאות. דווקא כשהמושג של ריחוק חברתי מרחף כל הזמן באוויר, עבודה במתחם עבודה שיתופי נותנת מענה מדויק לצרכים התעסוקתיים והחברתיים של הרבה מאד חברות ועובדים".

 צילום: איתי בנית


לתיאום סיור היכרות ללא התחיבות ניתן ליצור קשר עם יובל רצבי בטלפון 2433* או באתר החברה https://www.working-rooms.co.il/modiin.