ארז אהרוני הוא שם מוכר בזירת הטאקוונדו בארץ והמייסד והבעלים של מועדון טייגרס טאקוונדו במודיעין, לו יש גם שלוחות בערים אחרות.

מתי הבנת שטאקוונדו הוא התחום בשבילך?

"התחלתי להתאמן בטאקוונדו בגיל חמש, כי אחי הגדול היה מרביץ לי" הוא צוחק. "אבא שלי אמר לי תלמד להגן על עצמך, וכך הגעתי להתאמן בחוג טאקוונדו שהתקיים בשכונה בה גדלתי בירושלים. התאהבתי בתחום ממש מההתחלה"

מאז אהרוני כבש כמעט כל פסגה בתחום. כבר 20 שנה שהוא אלוף ישראל בטאקוונדו, בגיל 12 ניצח בפעם הראשונה את אליפות ישראל, בגיל 17 מוקם חמישי באירופה לנוער, בגיל 26 מוקם חמישי באירופה לבוגרים במשקל כבד והשתתף פעמיים בסגל אולימפי מורחב.

בגיל 13 כבר עזר למאמן שלו להדריך, התאהב בתחום ההדרכה ובגיל 22 פתח מועדון משלו במודיעין, שלימים הפך למועדון "טייגרס טאקוונדו".

על המועדון –

"המועדון מונה כיום כ- 500 תלמידים. במודיעין קיימים 2 סניפים, אחד בבית הספר "רמון" בשכונת המגנים, ואחד בבית הספר "שבטי ישראל" בבוכמן. ישנו סניף נוסף בירושלים, וסניף חדש ומצליח בניל"י. אני גאה לאמר שטייגרס טאקוונדו הוא אחד המועדונים הטובים ביותר בארץ."

"במועדון קיימות כמה קבוצות המחולקות לפי גילאים ורמות- מסלול טייגרדודס, המתאים לילדים מגיל 4 עד 7 לערך, במסלול הזה תוכנית המותאמת לגיל הרך, המשלבת פעילות גופנית התפתחותית ואת יסודות הטאקוונדו, תוכנית ייחודית שאני פיתחתי. בנוסף קיימים גם מסלול ילדים, שם עובדים המון על יסודות ומספקים לחניכים כלי עבודה רגשיים. מסלול נוער ומבוגרים, שם מתמקדים ביכולות מנטליות גבוהות בנוסף לטאקוונדו הטכני והקרבי".

על צוות המאמנים –

"צוות המאמנים במועדון הוא מהטובים שיש. כולם היו תלמידים שלי, התפתחו בתחום, הגיעו להישגים וכעת גם מדריכים במועדון.  יש לנו את עומרי וורסולקר, שהגיע למקום חמישי באירופה, ואחיו ליעד וורסולקר שהוא באותה הרמה, אך לא יכל להתחרות.  עוד מאמנים אצלנו אורי מלמד, בר ראובן, מקום שלישי באירופה וחבר נבחרת ישראל ומיכל זריהן שהיא הספורטאית הבכירה ביותר במועדון כרגע ומוקמה במקום חמישי בעולם בתחרות אליפות העולם שהתקיימה בקוריאה."

מתי החלטת שאתה רוצה לאמן אחרים?

"החלום שלי כילד קטן היה להגיע לחגורה שחורה ולהיות אלוף ישראל. השגתי את כל זה כבר בגיל 15. בגיל 15 כבר הייתי אלוף ישראל 3 שנים ברציפות ועם חגורה שחורה, הרגשתי שכבשתי את היעד והתחלתי לחשוב על היעד הבא, התחלתי בגיל צעיר לאמן כעוזר מאמן ונורא נהניתי עם הילדים ומההדרכה".

למי מתאימים החוגים במועדון שלך?

"מתאימים לכולם. ילדים, נוער, ומבוגרים, שרוצים לשפר את הכושר הגופני, את הבטחון העצמי ואת היכולות המנטליות, כי מעבר לאימון הפיזי מרוויחים המון תמורות מנטליות שעוזרות להתמקד, לשפר את הבטחון, זה משנה את שפת הגוף ואת התדר שהאדם משדר, ואם מישהו משדר שהוא חזק, אז לא יתעסקו איתו."

תכניות לעתיד?

"יש פרוייקט חדש שאני עובד עליו. הוא נקרא "הנמר שבפנים", תוכנית העצמה מנטלית ייחודית שפיתחתי בשנים האחרונות, היא מותאמת לילדים וכבר מאושרת על ידי משרד החינוך. בשיטה הזו לומדים איך למקד את עצמנו בדברים החשובים לנו ולהעצים את עצמנו. השיטה משלבת תרגילים חווייתיים מעולם אומנויות הלחימה, כלים מעולם הפסיכולוגיה הקלאסית, ותהליך התחברות רגשי.

עצת זהב –

"אני אחלק את זה לשניים. להורים אני אגיד את מה שאמר הרב קרליבך, והוא המוטו שלי  - כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו. אנחנו חייבים להאמין בילדים שלנו ולגרום להם לראות ולהפנים שאנחנו מאמינים בהם. הם זקוקים להעצמה על בסיס יום יומי, וזה נותן להם את האנרגיה להתמודד עם הקשיים בחיים. ולילדים אני אגיד שזה מאוד מבלבל להיות ילד בימנו עם כל הגירויים סביב, לכן חשוב להיות ממוקדים. תמצאו משהו שמעניין אתכם ותשקיעו בו, לא להתעצל, להתמיד לאורך זמן ולא לוותר".